رونق گردشگری تایلند با وجود مشکلات

به گزارش 10 از 10، تایلند از محبوبترین مناطق گردشگری آسیا به شمار میرود که سالانه بر میزان ورود گردشگر به آن افزوده می‌شود، این در حالی است که مشکلات داخلی و البته مسائلی که حتی مستقیم در صنعت گردشگری دخیل هستند هم نتوانسته اند بر میزان رشد این صنعت پولساز برای تایلندی ها اثر منفی بگذارند و روند رو به رشد این صنعت در تایلند امسال نیز ادامه خواهد داشت.

رونق گردشگری تایلند با وجود مشکلات

گردشگری یکی از صنایع پربازده کشور تایلند است و برخی مسائل و مشکلات داخلی نیز نتوانسته رشد و بالندگی آن را متوقف نماید. تایلند یکی از کشورهایی است که در سالیان‌ اخیر برای رشد و پیشرفت خود بسیار به صنعت گردشگری متکی بوده است. گردشگری در این کشور حدود 12 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و سال گذشته به اندازه نیمی از جمعیت تایلند، توریست‌های خارجی از این کشور بازدید کرده‌اند. تور تایلند سالیانه تقریبا میزبان 35,4 میلیون گردشگر از سراسر جهان است و این میزان گردشگر نسبت به سال 2010 که گردشگران ورودی به تایلند از نصف این مقدار نیز کمتر بودند، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد. تایلند هنوز هم می‌تواند شاهد رونق بخش گردشگری خود باشد و پیش‌بینی می‌شود که امسال 37,6 میلیون گردشگر خارجی از این کشور جنوب شرق آسیایی بازدید کنند.

اما گردشگری یکی از آن نوع صنایعی است که در مقابل بی‌ثباتی کشور بسیار آسیب‌پذیر است. در نتیجه تغییر سلطنت در این کشور و تهدیدات تروریستی، پیش‌بینی می‌شد که تعداد گردشگران تایلند کاهش یابد، اما به نظر نمی‌رسد که این وقایع روی رشد گردشگری تایلند تاثیرگذار بوده باشند. ورود گردشگران بین‌المللی به تایلند حدود 8,8 درصد رشد را نشان می‌دهد و به طبع همین افزایش گردشگر، میزان اشتغال‌زایی و هتل‌سازی در این کشور نیز رشد داشته است.

به‌منظور ترویج گردشگری، تایلند اتباع 21 کشور را از دریافت ویزای این کشور معاف کرد و همین امر باعث شد که بازدید اتباع این 21 کشور از تایلند حدود 4,5 درصد افزایش یابد. البته این معافیت ویزایی برای دولت تایلند چندان هم بی‌هزینه نبوده است و دولت این کشور از کسب حدود 230 میلیون دلار به خاطر معافیت ویزایی محروم شد. این اولین بار نیست که درآمد دولت تایلند از بخش ویزا کاهش می‌یابد. در سال 2016 نیز هزینه ویزای تایلند حدود 50 درصد کاهش یافت.

افزایش گردشگران در تایلند مشکلاتی را برای جاذبه‌های طبیعی این کشور ایجاد کرده است و مقامات این کشور مجبور شدند ساحل معروف مایا را به صورت موقف ببندند. صخره‌های مرجانی این ساحل به دلیل افزایش گردشگران و اکوسیستم شکننده جزیره تقریبا نابوده شده‌اند.

منبع: travelandtourworld.com
انتشار: 15 اردیبهشت 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 57

به "رونق گردشگری تایلند با وجود مشکلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق گردشگری تایلند با وجود مشکلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید