فرایند فراوری انبوه و استفاده از واکسن اپی.واک.کرونا در روسیه

به گزارش 10 از 10، مدیر مرکز علمی وکتور روسیه از فراوری بیش از 3.4 میلیون دُز واکسن اپی.واک.کرونا خبر داده و با اشاره به ایمنی، تأثیر بالا و بدون عارضه بودن آن، یادآور شد که تا به امروز بیش از یک میلیون نفر بوسیله این دارو واکسینه شده اند.

فرایند فراوری انبوه و استفاده از واکسن اپی.واک.کرونا در روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، رینات مقصودوف مدیر عامل مرکز تحقیقات علمی دولتی وکتور روسیه که سازنده واکسن اپی.واک.کرونا علیه ویروس کرونا (دومین واکسن ساخت روسیه) است، اظهار داشت که تا به امروز بیش از 3 میلیون و 400 دُز از این واکسن فراوری شده و بیش از 3 میلیون دُز آن به چرخه استفاده همگانی در داخل کشور وارد شده و 750 هزار دُز هم این هفته توزیع خواهد شد.

به گفته این مقام روس، بیش از 2 میلیون و 400 دُز از واکسن اپی.واک.کرونا در انبار نگهداری می گردد که بطور هفتگی در اختیار مراکز واکسیناسیون در سراسر منطقه ها روسیه قرار می گیرد.

مقصودوف یادآور شد که طی چند روز گذشته بطور موقت عملیات واکسیناسیون شهروندان ساکن مسکو با استفاده از واکسن اپی.واک.کرونا متوقف شده بود که به علت سرانجام یافتن ذخایر آن بود که محموله تازه در اوایل همین هفته به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد.

وی این داروی ضدکرونایی را کاملاً امن و موثر نامیده و گفت که واکسن اپی.واک.کرونا هیچ عارضه جانبی قابل توجهی ندارد و یادآور شد که تا به امروز بیش از یک میلیون نفر در روسیه با استفاده آن واکسینه شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1831

به "فرایند فراوری انبوه و استفاده از واکسن اپی.واک.کرونا در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند فراوری انبوه و استفاده از واکسن اپی.واک.کرونا در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید