رشد نگران کننده بستری بیماران مبتلا به کرونا در تهران

به گزارش 10 از 10، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به افزایش هفت درصدی بستری بیماران کرونایی در بخش ویژه بیمارستانهای تهران، گفت: ثبت 237 مورد بستری جدید کرونا در تخت های عادی و 91 مورد در بخش های ویژه تنها برای یک روز، نگران کننده است.

رشد نگران کننده بستری بیماران مبتلا به کرونا در تهران

به گزارش گروه اجتماعی 10 از 10، دکتر علیرضا زالی اظهار کرد: آمار بهبودیافتگان بیماری کرونا و افرادی که از بیمارستان مرخص شده اند نیز به 540 نفر رسیده است که این عدد نسبت به روزهای قبل کمتر است.

زالی با بیان این که تغییر زیرساخت های مترو در بازه زمانی کوتاه برای کاهش شیوع اپیدمی کرونا امری محال و غیر ممکن است، یادآور شد: استفاده تمامی مسافران از ماسک و تجهیزات حفاظتی و رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی می تواند راه چاره موثری برای قطع و یا کاهش زنجیره کرونا باشد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ضرورت استفاده از ماسک را مورد تاکید قرار داد و شرح داد: حتی استفاده از ماسک های پارچه ای که در منزل تهیه می شود هم می تواند درصد زیادی حفاطت ایجاد کرده و از انتقال ویروس پیشگیری کند.

زالی در ادامه پرهیز از تردد غیر ضروری در سطح شهر را راه چاره موثری برای ریشه کنی ویروس کووید 19 دانست.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که الگوی مراجعان به مراکز درمانی و مبتلایان به کرونا در حال تغییر است اظهار کرد: در حال حاضر مراجعان با حال وخیم تری به بیمارستانها مراجعه می کنند، این موضوع علاوه بر این که فرایند بهبود مبتلایان به ویروس کرونا را کند می کند در عین حال فشار کاری مضاعفی را بر دوش کادر درمان تحمیل خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 24 خرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1056

به "رشد نگران کننده بستری بیماران مبتلا به کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد نگران کننده بستری بیماران مبتلا به کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید