رسانه ها حقوق شهروندان را به مردم اطلاع دهند

به گزارش 10 از 10، رضا سلیمانی در بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: طی چند سال اخیر اطلاع رسانی آن قدر در جامعه گسترده و حائز اهمیت گردیده است که هیچ دستگاهی نسبت به این مساله بی اطلاع نیست.

رسانه ها حقوق شهروندان را به مردم اطلاع دهند

وی اضافه نمود: وجود رسانه ها تا به آنجا از اهمیت بالایی برخوردار است که شاید در برخی مواقع برخوردهایی که با رسانه ها از سوی برخی دستگاه ها و یا مدیران صورت می گیرد نشانگر اهمیت وجود آنها و اطلاع رسانی به موقع است اگر چه معتقدیم اطلارسانی، آنالیز مشکلات و پرداخت به موضعات مختلف باید با صداقت از سوی رسانه انجام گردد.

سلیمانی ادامه داد: همواره اثر تاثیر بخشی رسانه ها برمردم پوشیده نبوده و به رغم مشکلاتی که همیشه بر سر راه رسانه ها و اطلاع رسانی بوده است، باز هم شاهد روند رو به رشدی داشته اند.

رئیس کانون وکلای استان گلستان توضیح داد: باید برای یک برنامه مدت در رابطه با ارتقاء سطح بهداشت حقوقی مردم قدم برداشت و از سوی دیگر نظام حقوقی کشور باید برنامه ای تدوین نمایند که در زمینه افزایش اطلاع حقوقی قدمهای بلند تری با استفاده از ظرفیت رسانه ها برداشته گردد.

وی توضیح داد: مهم ترین روال اطلاع رسانی و سیر آگاهی بخشی از سوی رسانه ایجاد می گردد و هیچ دستگاهی نسبت به این مساله بی اعتقاد نیست و چنانچه گاهی مواقع برخوردی با رسانه ها انجام می گردد، شاید به دلیل همان توجه خاص به نقش و نگاه تخصصی رسانه ها به مشکلات است.

سلیمانی اعلام نمود: رسانه ها هم باید در کنار رسالت اطلاع رسانی اصل صداقت در ارائه مطالب را حفظ نمایند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 69

به "رسانه ها حقوق شهروندان را به مردم اطلاع دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه ها حقوق شهروندان را به مردم اطلاع دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید