رسانه ها، افکار عمومی را در مورد مقابله با سویه نو بیماری کرونا همراهی نمایند.

به گزارش 10 از 10، خبرگزاری خبرنگاران- سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، با دستور استاندار، رعایت پروتکل بهداشتی و فرایند واکسیناسیون عمومی شدت و سرعت می یابد .

رسانه ها، افکار عمومی را در مورد مقابله با سویه نو بیماری کرونا همراهی نمایند.

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری،سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که به منظور آنالیز راهکارهای مقابله با سویه تازه این بیماری بویژه نقش رسانه ها در این راستا تشکیل شد با اشاره به دستورات استاندار محترم درجهت تشدید رعایت پروتکلهای بهداشتی و تسریع در انجام واکسیناسیون کرونا در سطح استان، افزود: در این راستا از اصحاب رسانه بعنوان مشعل داران راهنمایی جامعه توقع داریم درجهت فرهنگ سازی برای مقابله باکرونا و حفظ شرایط مطلوب فعلی استان رسالت مهم خود را در تنویر و همراهی افکار عمومی ایفا نمایند.

وی با اشاره به این که صاحبان صنوف و مشاغل که در واقع خط مقدم فراوری و خدمات رسانی به مردم قرار دارند و بیشترین ضربه را در ایام کرونا در واقع شاهد بودند، مخاطبان ما در فرایند این روبروه هستند، توضیح داد: از این منظر در این جلسه خواستیم به دور از ملاحظات اداری؛ دست کمک به سمت این عزیزان دراز کنیم تا بتوانیم در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح استان و تثبیت شرایط موجود استان اقدام کنیم . اگرچه معتقدیم در این خصوص مدیران نیز بواسطه پذیرش مسئولیت باید تکلیف خود را به نحو احسن انجام داده و در برابر مردم جوابگو باشند.

وی با بیان این که در دولت سیزدهم با اقدامات خوبی که در راستای تامین و تسریع واکسیناسیون عمومی اجرا شده است، شاهد این هستیم که در سطح کشور و استان ما این بیماری کاهش پیدا نموده است، عنوان داشت: در جمعیت بالای 12 سال استان 94.5 درصد در دز اول و 81.8 در دز دوم، واجد شرایط واکسینه شدند که به همین دلیل شرایط کرونا در استان کمی فروکش نموده و تعداد بستری ها و تلفات ناشی از آن کاهش یافته است اما متأسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در مازندران به زیر 45 درصد رسیده است که خوب نیست.

وی به سویه تازه ویروس تازه کرونا امیکرون در کشور آفریقا اشاره و بر رعایت الزامات بهداشتی تاکید نمود و خواهان پرهیز از عادی انگاری شد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران قدرت سرایت این ویروس را چهار برابر سویه دلتا گفت و گفت: بیماری زایی این ویروس زیاد است و برای اقدام پیشگیرانه باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون اقدام کنیم.

شیرازی ادامه داد: هرچند مازندران جزء استان های برتر کشور در حوزه واکسیناسیون است اما همچنان عده ای هنوز برای تزریق واکسن اقدام نکردند.

وی گفت: اگر عادی انگاری ادامه داشته باشد با شرایط سختی روبرو می شویم، از اینرو باید تدابیر لازم برای پیشگیری این ویروس در آینده اتخاذ گردد.

ایشان ادامه دادند : از اصناف، بازاریان و دیگر اقشار جامعه انتظار داریم که در رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیشتاز باشند چرا که با ادامه افول شیوه نامه های کرونایی، در مدیریت و مقابله با سویه تازه با مشکلاتی روبرو خواهیم شد و کسبه می توانند با تذکر نسبت به رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک در واحدهای صنفی گام های موثری را در رعایت فاصله گذاری اجتماعی بردارند و در شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا از صنوف اجتماع محور نظیر تالارها ، باشگاهها و... تقاضا داریم با رعایت بیشتر و کامل تر پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و عدم ارائه خدمات به افراد واکسن نزده ، نسبت به کنترل بیماری اقدام نمایند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران افزود: باید با برنامه ریزی اصولی آمار تزریق دوم کرونا در استان افزایش چشمگیری یابد و اصحاب رسانه در فرهنگ سازی تزریق واکسن در مازندران بکوشند.

شیرازی خاطر نشان کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تالارهای پذیرایی، رستوران ها و مدارس تشدید گردد تا این اماکن در آینده به کانون شیوع کرونا تبدیل نگردد.

وی در سرانجام ضمن تقدیر از زحمات اعضای ستاد کرونا بویژه کادر درمان ، سپاه و نیروی انتظامی بر ضرورت فرهنگ سازی رسانه ها برای جلب همراهی مردم در مقابله با کرونا تاکید نمود و نقش رسانه ها را درسطح آگاهی و پویایی جامعه مهم دانست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2029

به "رسانه ها، افکار عمومی را در مورد مقابله با سویه نو بیماری کرونا همراهی نمایند." امتیاز دهید

1 کاربر به "رسانه ها، افکار عمومی را در مورد مقابله با سویه نو بیماری کرونا همراهی نمایند." امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه ها، افکار عمومی را در مورد مقابله با سویه نو بیماری کرونا همراهی نمایند."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید