راه اندازی 110 مدرسه در دانشگاه آزاد تا 1400

به گزارش 10 از 10، معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی 110 مدرسه تا سال 1400 در این دانشگاه اطلاع داد.

راه اندازی 110 مدرسه در دانشگاه آزاد تا 1400

به گزارش خبرنگاران، مهندس سیدمحمد بطحائی در اولین نشست هم اندیشی و آشنایی با راهبردها، روینمودها، اولویت ها و سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح وظایف، سیاست ها، انتظارات و برنامه های معاونت آموزش های عمومی و مهارتی پرداخت.

وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش عمومی در کشور به عنوان دروازه ورود به توسعه یافتگی تلقی می گردد، گفت: به همین جهت حوزه آموزش های عمومی و آموزشکده ها در دانشگاه آزاد اسلامی رسالت بسیار سنگینی را برعهده دارند.

مهندس بطحائی با اشاره به بعضی از چالش های موجود در حوزه آموزش و پرورش عمومی اظهار کرد: مشکلاتی در حوزه کیفیت و کمیت آموزش عمومی همچون عدالت آموزشی و دسترسی آحاد مختلف مردم به آموزش و پرورش یکسان وجود دارد، البته شاخص ها نشان می دهد بهبود قابل توجهی در کشور در این زمینه نسبت به سال های گذشته داشته ایم.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود: آن چیزی که در سال های اخیر بسیار مورد تأکید قرار گرفته، کیفیت نظام آموزش و پرورش است. وقتی صحبت از کیفیت به میان می آید، اولین موضوعی که به ذهن متبادر می گردد، میزان تناسب آموزش های ارائه شده در مدرسه با نیازهای فردی، اجتماعی و جامعه است.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با وجود ظرفیت های بسیار ارزشمند در زمینه نیروی انسانی، تجهیزات و ... شایستگی آن را دارد که در تاریخ آموزش و پرورش کشور داعیه دار این موضوع باشد که مدارسی با بالاترین کیفیت را به عنوان الگو و نمونه به جامعه معرفی کند. این افق در حوزه آموزش و پرورش برای دانشگاه آزاد اسلامی دست یافتنی است.

مهندس بطحائی اعلام نمود: دانشگاه آزاد اسلامی این افتخار را می تواند نصیب خود کند که صاحب مدارسی در تراز انقلاب اسلامی و شایسته مردم باشد. در افق های بلند، دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت سنگینی برای این دانشگاه ترسیم نموده اند که ان شاءالله در شروع گام دوم انقلاب، دانشگاه آزاد اسلامی یک خیز جدی در این راستا بردارد.

وی به سند تحول بنیادین در حوزه آموزش و پرورش عمومی اشاره و توضیح داد: این سند یکی از کاملترین سندها و نقشه راهی است که می تواند افق های روشن در ارتقای کیفیت ترسیم کند. سند تحول در بخش های مختلف از جمله تجهیزات، نیروی انسانی، مدیریت، پژوهش و ... مختصات آموزش و پرورش با کیفیت را تبیین نموده است.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مهم ترین ویژگی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش این است که از مبانی تعلیم و تربیت اسلامی نشأت گرفته است. همه مؤلفه های تعلیم و تربیت از جمله هویت اسلامی ـ ایرانی در این سند وجود دارد.

مهندس بطحائی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در بخش آموزش و پرورش عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی از دو راستا به دنبال ارتقای کیفیت هستیم، گفت: راستا نخست ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی و راستا دوم ارتقای مدیریت مدارس سماست.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، راه اندازی 110 مدرسه تا سال 1400 را یکی از مهم ترین اقدامات این معاونت بیان کرد و اضافه کرد: این مدارس باید به گونه ای باشند که مختصات سند تحول کاملاً در آنها مستقر و در حد و اندازه مدارسی نظیر دارالفنون تهران، سعادت بوشهر و مروی باشند. در واقع مدارس سما باید مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه باشند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در انتها ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل مثبت صاحبان تجربه در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت در دانشگاه آزاد اسلامی و بر اساس نقشه راه کار راه اندازی مدارس را پیش ببریم و افتخاری نصیب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 314

به "راه اندازی 110 مدرسه در دانشگاه آزاد تا 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 110 مدرسه در دانشگاه آزاد تا 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید