رئیس دومای روسیه: کرونا ویروس از یک آزمایشگاه آمریکایی به بیرون درز نموده است

به گزارش 10 از 10، رئیس مجلس دومای دولتی مجلس روسیه گفت که به اعتقاد وی کروناویروس جدید از یک لابراتوار آمریکایی به بیرون درز نموده و دولت مسکو باید موضوع مسئولیت پذیری از بابت شیوع کووید 19 را پیگیری کند.

رئیس دومای روسیه: کرونا ویروس از یک آزمایشگاه آمریکایی به بیرون درز نموده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه مجلس دومای دولتی مجلس روسیه، ویاچسلاو وولودین، رئیس این مجلس در اظهاراتی در نشست شورای قانونگذاران این مجلس گفت: از یکی لابراتوارهایی که آنها در اطراف دنیا باز کردند چیزی به بیرون درز نموده است.

وی ادامه داد: این ویروس در ووهان یافت شد اما لابراتوار موجود در ووهان به آمریکا تعلق دارد و مقامهای آمریکایی تامین نماینده اقتصادی آن هستند. هم اکنون لابراتوارهای آمریکایی محل مطالعه، تحقیق و حتی ایجاد تسلیحات بیولوژیکی جدید از سوی دانشمندان در گرجستان، در بعضی کشورهای حوزه شرق اروپا واقع هستند. آنها باید تحت کنترل گرفته شوند.

او در ادامه این اظهاراتش تاکید نمود، مطمئن است که دانشمندان روس، که توانستند واکسنهای موثر فراوری نمایند، خواهند توانست منشا ویروس را معین نموده و معین نماینده که آیا دارای منشا طبیعی بوده و یا فراوری شده است.

رئیس مجلس دومای دولتی روسیه گفت، کمیته حفاظت سلامت این مجلس باید بحثهایی را با سازمان بهداشت دنیای داشته باشد. او توضیح داد: نمایندگان سازمان بهداشت دنیای باید درباره منشا های ویروس تحقیق نمایند. و نکته دوم این است که آنها باید دلایل تبعیض در قبال واکسنهای روسیه را شرح دهند.

ویاچسلاو وولودین درعین حال متذکر شد که بیماری نه از سمت چین بلکه از سمت کشورهای اروپایی به روسیه آمده است. او گفت که اعتقاد دارد مقامهای آن کشورها باید مساله غرامت دادن به روسیه به خاطر همه هزینه های مرتبط با مبارزه علیه همه گیری را در نظر بگیرند.

وولودین افزود: آیا بیماری از سمت چین آمد؟ آیا چینی های زیادی در مسکو بودند؟ بنابراین از کجا آمد؟ از اروپا، ایتالیا، آلمان، فرانسه. آنها همیشه حاضر به انتقاد از روسیه هستند اما وقتی نوبت به غرامت از بابت همه هزینه های مرتبط با نتایج کارهای آنها و اتفاقاتی که رقم زدند رسید سکوت اختیار کردند و حالا یک شیوع ویروسی وجود دارد که زندگی مردم را از بین میبرد.

وولودین در عین حال تاکید نمود، کشورهای دیگر باید از فدراسیون روسیه یاد بگیرند و از نمایندگان خارجی برای شرکت در نشست بعدی شورای قانونگذاران این کشور دعوت به عمل آورند.

او اعلام کرد: روسیه باز ترین دموکراسی است و ما رویه های شفاف و انتخابات مستقیم داریم. کشورهای دنیا دارند اصول دموکراسی های مستقیم را رها نموده و دست از برگزاری انتخابات مستقیم بر میدارند.

او افزود، همه تصمیم های اتخاذ شده در آنجا کمکی به تضمین اصول دموکراتیک و رویه های انتخابات مستقیم نکردند و در حقیقت به عکس آن عمل کردند.

او گفت: دموکراسی ما دارای تاریخچه چند قرن بوده و هنگامی که آنها بخواهند به ما درس بدهند، باید به یاد داشته باشند که ما از قبل زمانی که کشورهای آنها پایه گذاری شدند نهادهای دموکراتیک داشته ایم. آنها باید از کشور ما درس یاد بگیرند همانطور که ما در یک کشور چند ملیتی زندگی می کنیم که در آن سنتها، مذاهب، و فرهنگهای متفاوت مورد احترام هستند.

او گفت که معتقد است آمریکا باید اولین کشوری باشد که از تجربه روسیه درس بگیرد چرا که مقامهای آمریکایی استانداردهایی را بر کشورهای دیگر اعمال می نمایند که خودشان به آن استانداردها پایبند نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1732

به "رئیس دومای روسیه: کرونا ویروس از یک آزمایشگاه آمریکایی به بیرون درز نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دومای روسیه: کرونا ویروس از یک آزمایشگاه آمریکایی به بیرون درز نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید