دولت هند با برگزاری مذاکرات صلح با شبه نظامیان مائوئیست مخالفت کرد

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: دولت هند امروز سه شنبه هر گونه مذاکرات صلح با شبه نظامیان مائویست این کشور را که در حمله اخیر خود 24 نفر از اعضای حزب حاکم را در شرق هند کشتند، رد نموده است.

دولت هند با برگزاری مذاکرات صلح با شبه نظامیان مائوئیست مخالفت کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس؛ در حمله اخیر شبه نظامیان مائوییست هند به کاروانی متشکل از اعضای حزب حاکم این کشور حداقل 24 نفر کشته شده اند.

وزیر امور داخلی هند تاکید نمود: دولت دهلی نو پیش از این پیشنهاد برگزاری مذاکره با شبه نظامیان را مطرح نموده است ولی هیچ کسی حاضر به انجام این مذاکرات نشد. مائوییست ها در مقابل خواسته بودند تا نیروهای دولتی هند ابتدا سرباز خود را که برای مقابله با شبه نظامیان این کشور در ایالت های مختلف مستقر نموده است، از این ایالت ها خارج کند.

وی توضیح داد: زمان برای مذاکره و گفت و گو به انتها رسیده است. شبه نظامیان مائوییست نیز تمایلی برای مذاکره با دولت هند ندارند. من فکر می کنم ما باید در شرایط به وجود آمده تجدید نظر کنیم.

شبه نظامیان هند برای بیش از 4 دهه است که با دولت مرکزی این کشور مبارزه می نمایند و خواهان زمین و شغل برای کشاورزان فقیر خود هستند.

از سال 2005 میلادی تا کنون بیش از 6 هزار نفر شامل شهروندان عادی، نیروهای امنیتی و شبه نظامیان در جریان این درگیری ها کشته شده اند.

اظهارات وزیر امور داخلی هند در حالی است که هزاران نفر از نیروهای ارتش هند به دنبال یافتن مهاجمانی هستند که اواخر هفته گذشته 24 نفر از اعضای حزب حاکم را کشته اند.

حمله روز شنبه در حالی اجرا شده است که دولت هند مدعی شده بود که اقدامات و تحرکات شبه نظامیان این کشور به شدت کاهش یافته است. حمله شبه نظامیان مائوییست بار دیگر موجب شد تا این مساله به بزرگترین تهدید علیه امنیت ملی هند تبدیل گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 675

به "دولت هند با برگزاری مذاکرات صلح با شبه نظامیان مائوئیست مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت هند با برگزاری مذاکرات صلح با شبه نظامیان مائوئیست مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید