دولت به جای ارائه جوایز صادراتی مشکل صادرکنندگان را حل نماید

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اعلام اینکه اعتقادی به جوایز صادراتی ندارم، گفت: دولت به جای ارائه جوایز صادراتی به فکر رفع مشکل صادرکنندگان در داخل کشور باشد.

دولت به جای ارائه جوایز صادراتی مشکل صادرکنندگان را حل نماید

اسدالله عسگراولادی در گفت وگو با خبرنگار مالی 10 از 10، در رابطه با ارائه جوایز صادراتی که این روزها از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان یک وعده به صادرکنندگان عنوان می گردد، گفت: ارائه جوایز صادراتی آن هم در سال 93 غیرممکن است چرا که هزینه های مالی این موضوع در بودجه سال 93 پیش بینی نشده و اگر دولت بخواهد چنین جوایزی را برای صادرکنندگان درنظر بگیرد باید مصوباتی را در هیئت دولت برای پیش بینی هزینه های مالی این موضوع انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه دولت به جای پیشنهاد ارائه جوایز صادراتی به فکر برطرف ایستگاه های بازدارنده صادرات در کشور باشد، افزود: صادرات کشور این روزها همچنان در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی با مسائلی همراه است که دولت باید تمام تلاش خود را برای برطرف آنها انجام دهد.

عسگراولادی افزود: علی رغم مذاکرات بین المللی با اروپایی ها هنوز مسائل مالی و بانکی صادرکنندگان برطرف نشده است به نحوی که صادرکنندگان در انتقال منابع مالی خود به کشور با مسائلی همراه هستند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین ضمن بیان این که علاوه بر انتقال پول در عرصه بین المللی مسائلی مالی و بانکی صادرکنندگان در داخل کشور هنوز برقرار است شرح داد: صادرکنندگان در ازای دریافت تسهیلات باید وثایق سنگینی را به سیستم بانکی ارائه کنند که این موضوع باید با تلاش دولت برطرف گردد.

عسگراولادی با بیان اینکه اعتقادی به ارائه جوایز صادراتی ندارم، گفت: پرداخت جوایز صادراتی به صادرکنندگان نرخ های متعددی را در این حوزه با تغییراتی همراه می سازد که بر همین اساس صادرکنندگان ترجیح می دهند دولت تلاش خود را بر برطرف مسائل آنها انجام دهد تا اینکه به فکر ارائه جوایز به صادرکنندگان باشند.

وی در ادامه به رایزنی صادرکنندگان و بانک مرکزی برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان اشاره کرد و افزود: هنوز در رایزنی خود با بانک مرکزی به نتیجه مناسبی دست پیدا نکردیم اما به رایزنی ها امیدوار هستیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 617

به "دولت به جای ارائه جوایز صادراتی مشکل صادرکنندگان را حل نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت به جای ارائه جوایز صادراتی مشکل صادرکنندگان را حل نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید