دلایل تأخیر در بازگشت شهروندان ایرانی از اوکراین از زبان کارشناس اوکراینی

به گزارش 10 از 10، یک کارشناس سیاسی اوکراینی در مقاله ای به تشریح علل تأخیر در بازگرداندن اتباع ایرانی و اوکراینی به کشورهای خود در بحبوحه شیوع ویروس همه گیر کرونا پرداخت.

دلایل تأخیر در بازگشت شهروندان ایرانی از اوکراین از زبان کارشناس اوکراینی

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، میخاییل چاپلیگا کارشناس سیاسی اوکراینی طی مقاله ای در تارنمای خبری فروم اوکراین به تشریح علل عدم موافقت با بازگرداندن اتباع ایرانی و اوکراینی به کشورهای خود پرداخته است.

میخاییل چاپلیگا معتقد است بسیاری از افراد از بازگرداندن مردم به اوکراین در شرایط شیوع کرونا فقط قصد کسب درآمد دارند و وزارت زیرساخت اوکراین در این رابطه اصولاً هیچ کاری نمی کند.

چاپلیگا اطمینان دارد که بازگشت شهروندان اوکراین از خارج کشور، عملی بابرنامه توسط برخی اشخاص است تا از مردمی که چاره ای ندارند، کسب درآمد هنگفت کنند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اقدامات اجرا شده به منظور بازگشت اتباع دو کشور می نویسد: اتباع ایران و اوکراین می خواهند که به کشورشان بازگردند. اوکراینی هایی که در ایران سرگردان هستند، کسانی می باشند که به طور قانونی در آنجا کار و به نفع کشورشان کسب درآمد می کنند. آنها می خواهند به اینجا به خانه خود بازگردند. تعدادی از شرکت های هوایی پیشنهاد خود را برای انتقال اتباع ارائه می دهند و پیشنهاد ارائه شده نیز مورد توافق همه است. همه چیز به وزارت امور خارجه اوکراین ارسال می شود. وزارت امور خارجه از تلاش سفرای دو کشور پشتیبانی می کند و موضوع را به وزارت امور زیرساخت ها یا یک جایی دیگر ارسال می کند و بعد به طور غیررسمی می گویند: یا باید (شرکت هواپیمایی) مائو باشد، به خاطر اینکه آنها مشغول به این تجارت هستند و پول زیادی از آن کسب می کنند و باید شرایط آنها باشد یا اینکه هیچ چیز نخواهد بود.

تمام جابجایی از سراسر جهان پولی هنگفت به همراه دارد که از مردم توسط افرادی مشخص کسب می شود. افرادی که به وزارت زیرساخت اوکراین متصل شده و این وزارتخانه نه تنها هیچ اقدامی در این باره نمی کند بلکه بسیاری از ابتکاراتی را که از سوی سفرا و وزارت امور خارجه صورت می گیرد بلوکه می سازد، سفیرانی که قصد دارند هر اقدامی را در جهت حل موضوع انجام دهند و پاسخگو هم باید باشند.

شهروندان ما در آنجا در شرایط دشواری هستند و همین حالت را هم ایرانیانی دارند که در اینجا هستند و به خاطر تحصیل پول زیادی هم به ما پرداخت کرده اند. این نمونه ای است که من خود از آن اطلاع دارم. چنین نمونه هایی در کشور زیاد است تا شما بدانید که چگونه از این موضوع کسب درآمد می شود.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1009

به "دلایل تأخیر در بازگشت شهروندان ایرانی از اوکراین از زبان کارشناس اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل تأخیر در بازگشت شهروندان ایرانی از اوکراین از زبان کارشناس اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید