در چشمان رئیس جمهور های آمریکا زل بزنید

به گزارش 10 از 10، کلکسیونی متروک از تاریخچه سیاسی آمریکا در پارک ریاست جمهوری گردآوری شده است.

در چشمان رئیس جمهور های آمریکا زل بزنید

در ویرجینیا (Virginia) در کروکر (Croaker) یک مزرعه روستایی وجود دارد که مجسمه های غول آسایی در آن وجود دارند. آمریکا به نماد های خود از بنای لینکلن تا کوه راشمر (Mount Rushmore) گرفته، ارزش بسیار قائل است. تعداد زیادی مجسمه های سنگی از رئیس جمهور های گذشته آمریکا ساخته شده است. این مجسمه های غول آسا در مزرعه روستایی، در ویریجینیا (Virginia) قرار دارند که اثر یکی از مجسمه ساز های معروف آمریکا به نام دیوید ادیکس (David Adickes) است.

کروکر دومین کوشش از ساخت مجسمه های ریاست جمهوری آمریکا است. اولین کوشش مربوط به کوه راشمر است. ادیکس راجع به مجسمه های کوه راشمر گفته است که در حال رانندگی به تگزاس بوده و مجسمه های ریاست جمهوری آمریکا را در کوه راشمر دیده و سپس به این فکر افتاده است که می توان به جای فاصله 400 متری مجسمه ها را در فاصله نزدیک تر نیز قرار داد، به طوری که بتوان به چشم های آن ها خیره شد.

او امیدوار بود که مجسمه های خود را در واشنگتن دی سی بسازد، اما این امر ممکن نشد. سپس تصمیم گرفت به ویلیامزبورگ در ویرجینیا برود؛ جایی که او با هالی نیومن (Haley Newman)، توسعه دهنده پارک آبی، به توافق رسید که مجسمه های خود را در آن جا قرار دهد. در سال 2004 مجسمه های 43 رئیس جمهور آمریکا تا آن موقع را با ارتفاع 5 تا 6 متر در ساخت.

ولی متاسفانه این پارک با وجود این که در نزدیکی بزرگراه و یک مرکز خرده فروشی بود، هرگز توجه گردشگران را به خود جلب نمی کرد. دلیل این امر آن بود که پشت انبوهی از درخت های جنگل قرار گرفته بود و مانع دیده شدن آن به وسیله عابران پیاده می شد. با گذشت زمان مجسمه ها به وسیله آب و هوا و پرندگان خرد شدند. در یک روز طوفانی بر اثر اصابت رعد نیمی از چهره مجسمه رونالد ریگان (Ronald Reagan) خراب شد. بدتر از همه این مسائل این بود که نیومن نمی توانست مجسمه های پارک را به روز کند و مجسمه باراک اوباما (Barack Obama) را نیز آنجا قرار دهد، زیرا ادیکس خواهان مبلغ 60 هزار دلار برای ساخت مجسمه نو بود و او توانایی پرداخت چنین مبلغی را نداشت. او به واشنگتن پست اظهار داشت که این پارک فقط تا یک سال اول برای او منفعت داشته است.

در سپتامبر سال 2010 این پارک تعطیل شد، اما این سرانجام ماجرا نبود.

در سال 2012، از هاوارد هانکینز ( Howard Hankins) یاری خواستند تا این مجسمه های غول پیکر را خرد نموده و به جای دیگر انتقال دهد یا به کل آن ها را از بین ببرد. ولی او پاسخی داد که همه را متعجب ساخت. هنکنز ادعا نموده بود که می تواند مجسمه ها را به جای خراب کردن و از بین بردن احیا کند. برنامه نو این بود که این مجسمه های بزرگ را به مزرعه ای دیگر در کروکر منتقل نمایند، اما آن ها با مشکل وزن بسیار زیاد مجسمه ها رو به رو شدند.

این مجسمه های بتنی وزنی معادل 15000 تا 20000 پوند (6800 تا 9100 کیلوگرم) داشتند، بنابراین باید مجسمه را به تکه های کوچک تری تقسیم می کردند و به این منظور آن ها سر مجسمه ها را جدا کردند. برای قرار دادن آن ها در کامیون در زیر سر ها چارچوب های فولادی گذاشتند. در نهایت هانکینز و خدمه او پیروز به انتقال 43 مجسمه به محل نو در کروکر شدند. در حال حاضر مجسمه رئیس جمهور های آمریکا در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. همه آن ها در اثر نزولات جوی آسیب دیده و خراب شده اند و هیچ طرح مشخصی برای جلوگیری از خراب شدگی آن ها وجود ندارد، البته هانکینز ادعا نموده است که چند راهکار برای این مجسمه ها دارد. در حال حاضر، بازدید نمایندگان اجازه بازدید از این مجسمه ها را ندارند. اما انتظار می رود که با مکان و بودجه نو که برای آن ها قرار داده اند مجسمه ها زندگی دوباره را در اینجا تجربه نمایند.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2137

به "در چشمان رئیس جمهور های آمریکا زل بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چشمان رئیس جمهور های آمریکا زل بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید