در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم ، تفاهمنامه واردات واکسن اسپوتنیک وی قطعی شده است

به گزارش 10 از 10، سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این که در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم، گفت: بخش خصوصی اجازه ندارد از محل منابع و قراردادهایی که پیش از این تنظیم شده واکسن کرونا وارد کند.

در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم ، تفاهمنامه واردات واکسن اسپوتنیک وی قطعی شده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کیانوش جهانپور درباره واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی گفت: تا به امروز واکسن کرونا توسط بخش خصوصی وارد نشده است و همچنان به وسیله اقداماتی که توسط دولت اجرا شده به کشور وارد می گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی منجر به دریافت هزینه از مردم بابت تزریق واکسن خواهد شد؟ توضیح داد: در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر شرایط واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی بیان داشت: از نظر ما شرکتی که بتواند استاندارد های لازم را برای واردات واکسن کرونا به سازمان غذا و دارو ارائه کند و صلاحیت آن مورد تأیید قرار بگیرد می تواند اقدام به واردات واکسن کرونا کند.

جهانپور در پاسخ به این سؤال که آیا واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی از محل سهمیه در نظر گرفته شده برای کشور خواهد بود یا خیر، شرح داد: قطعاً احتیاج به موازی کاری برای واردات واکسن کرونا نداریم و چنین اجازه ای نخواهیم داد که واکسن کرونا از محل منابع و قرارداد هایی که پیش از این تنظیم شده توسط بخش خصوصی وارد گردد و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به معنای استفاده از ظرفیت مازاد برای واردات واکسن کروناست.

وی درباره واردات 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی از روسیه تا سرانجام پاییز، توضیح داد: تفاهمنامه واردات واکسن اسپوتنیک وی قطعی شده است و امیدواریم که طرف روسی بتواند در موعد مقرر این میزان واکسن را تأمین کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1734

به "در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم ، تفاهمنامه واردات واکسن اسپوتنیک وی قطعی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم ، تفاهمنامه واردات واکسن اسپوتنیک وی قطعی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید