درخواست چین از شرکت های بزرگ آمریکایی برای پیروی نکردن از طرح های ضد چینی دولت بایدن

به گزارش 10 از 10، منابع آگاه می گویند چین از گروه های تجاری و شرکت های بزرگ آمریکا خواسته تا زیر بار طرح ها و قوانین بایدن در رابطه با پکن نروند.

درخواست چین از شرکت های بزرگ آمریکایی برای پیروی نکردن از طرح های ضد چینی دولت بایدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع خبری آگاه می گویند نامه ها و اسنادی را مشاهده کردند که در آن سفارت چین در واشنگتن مدیران اجرایی شرکت های بزرگ تجاری را تحت فشار قرار داده تا از قوانین بایدن برای رقابت و ارتباط با چین پیروی نکنند.

در این نامه ها آمده شرکت های تجاری آمریکا در صورت پیروی از دستورات بایدن ممکن است سهم بازار و یا درآمد خود در چین را به طور کامل از دست بدهند.

در بخشی از این نامه ها آمده است: ما امیدواریم شما نقش مثبتی در ترغیب اعضای کنگره در کنار گذاشتن طرح های ضد چینی و تعصب های ایدئولوژیکی داشته باشید. ما باید قبل از اینکه دیر شود ارتباطات تجاری خود را احیا کنیم.

سفارت چین در واشنگتن و رییس دفتر اقتصادی و بازرگانی آن تا به این لحظه به انتشار این خبر واکنش نشان نداده اند. پکن اقدامات اخیر واشنگتن را موضع سرسختانه این کشور در قبال پیشرفت های اقتصادی و ژئوپلیتیکی چین در جهان می دانند.

دیروز جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قانون تحریمی را به امضا رساند که براساس آن خرید و استفاده از تجهیزات مخابراتی از شرکت های چینی و به ویژه هوآوی، غول مخابراتی این کشور ممنوع می شود.

این اقدام آخرین تلاش بایدن برای سرکوب شرکت های مخابراتی و فناوری های چینی است. این قانون پیشتر به اتفاق آرا در کنگره به تصویب رسیده بود و با امضای رئیس جمهور وارد فاز اجرایی شد.

این اقدام بایدن دقیقا چند روز پیش از دیدار مجازی وی با شی جین پینگ، رییس جمهور چین اجرا شده است. منابع خبری گفته اند ممکن است این دیدار در روز دوشنبه برگزار شود.

تنش ها بر سر موضوعات تجاری، حقوق بشر و فعالیت های نظامی میان آمریکا و چین در ماه های اخیر بالا گرفته است و تحلیلگران معتقدند این دیدار مجازی با توجه به سطح اختلافات بعید است به نتیجه ای عملی برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2007

به "درخواست چین از شرکت های بزرگ آمریکایی برای پیروی نکردن از طرح های ضد چینی دولت بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست چین از شرکت های بزرگ آمریکایی برای پیروی نکردن از طرح های ضد چینی دولت بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید