درخواست رئیس سابق کارکنان کاخ سفید برای برکناری ترامپ

به گزارش 10 از 10، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سابق کارکنان کاخ سفید خواهان فعال کردن متمم 25 قانون اساسی آمریکا برای برکنار کردن رئیس جمهوری این کشور شد.

درخواست رئیس سابق کارکنان کاخ سفید برای برکناری ترامپ

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، جان کلی رئیس سابق کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان اظهار داشت، اگر وی یکی از اعضای کابینه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود حمایت از متمم بیست و پنجم قانون اساسی برای برکناری رئیس جمهور در پی شورش مرگبار در کنگره را مورد تاکید قرار می داد.

جان کلی گفت اگر حق رای داشت برای استناد کردن به این متمم تردیدی به خود راه نمی داد.

این اظهارات کلی که ژانویه 2019 در شرایطی جنجالی کاخ سفید را ترک کرد در حالی بیان شده اند که در پی هجوم جمعیت خشمگین هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در روز چهارشنبه، فهرست فزاینده ای از اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره خواهان برکناری ترامپ از قدرت به وسیله استیضاح یا استناد به متمم بند بیست و پنجم قانون اساسی هستند.

سخنان کلی همچنین یکی از شدیدترین نقدها از ترامپ از طرف یکی از اعضای قبلی کاخ سفید وی در بحبوحه پیامد های شورش روز چهارشنبه به شمار میرود. استناد به متمم بیست و پنجم قانون اساسی، مایک پنس معاون ترامپ و بخش اعظم وزیران کابینه را ملزم میکند به سبب ناتوانی ترامپ از اداره امور وی را برکنار نمایند که این اقدامی بی سابقه خواهد بود.

کلی که از زمان کنار رفتن از سمت خود بعضی اوقات از ترامپ انتقاد نموده است گفت: من فکر میکنم کابینه باید تشکیل جلسه دهد و اوضاع را آنالیز کند. من فکر نمیکنم این اتفاق بیفتد، ولی معتقدم کابینه باید تشکیل جلسه دهد و درباره موضوع را آنالیز کند، زیرا رفتار روز گذشته و هفته ها و ماه های قبل، رفتار های وقیحانه ای از طرف رئیس جمهور بوده اند. انچه روز گذشته در کنگره رخ داد، نتیجه مستقیم سخنان ترامپ برای مسموم کردن اذهان مردم با دروغ ها و مطرح کردن مسئله تقلب در انتخابات بوده است.

رئیس دفتر سابق کاخ سفید که از زمان کنار رفتن از سمت خود چندان در انظار عمومی دیده نشده است گفت از صحنه های خشونت باری که رخ دادند وحشت زده شده است.وی با اشاره به اقدامات حامیان ترامپ گفت: ما شاهد صحنه های غیر قابل باوری در کنگره بودیم. صادقانه بگویم اقدامات و سخنان ترامپ به هیچ وجه من را متعجب نکرد، ولی من بسیار غافلگیر شدم که حامیان او به مجلس نمایندگان حمله و موجب بوجود آمدن خسارت و نگرانی شدند.

مایک مولوانی رئیس کارکنان کاخ سفید روز چهارشنبه از سمت خود استعفا کرد. علاوه بر وی، چند نفر دیگر از مقامات نیز در اعتراض به شورش روز چهارشنبه و واکنش ترامپ به آن از سمت خود استعفا نموده اند.

ایلین چائو وزیر حمل و نقل که طولانی ترین دوره تصدی در کابینه ترامپ را داشته است، روز دوشنبه به طور رسمی از سمت خود کنار می رود. افراد دیگری که از سمت خود کناره گیری نموده اند عبارتند از: مت پاتینگر معاون مشاور امنیت ملی، استفانی گریشام رئیس دفتر همسر رئیس جمهور، یک مشاور مطبوعاتی و دبیر اجتماعی کاخ سفید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1545

به "درخواست رئیس سابق کارکنان کاخ سفید برای برکناری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رئیس سابق کارکنان کاخ سفید برای برکناری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید