داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است ، باید منتظر موج های دوم و سوم کرونا باشیم

به گزارش 10 از 10، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است و این دارو هم مرگ و اریتمی قلبی را در بیماران کرونایی زیاد می نماید.

داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است ، باید منتظر موج های دوم و سوم کرونا باشیم

به گزارش 10 از 10 از 10 از 10، رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت صبح امروز در جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید 19 که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار گردید، اظهار کرد: تا به این لحظه 18 هزار مقاله در جهان درباره بیماری کرونا به چاپ رسیده است و کشور ایران با 283 مقاله در مورد پژوهش و تحقیق بر روی این بیماری در صندلی دهم واقع شده است.

ملک زاده اعلام کرد: مطالعه دانشمندان نشان می دهد، داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است و این دارو هم مرگ و اریتمی قلبی را در بیماران کرونایی زیاد می نماید.

باید منتظر موج های دوم و سوم کرونا باشیم

او با اشاره به اینکه درمان بیماری کرونا باید زود شروع گردد، اضافه کرد: باید به زودی منتظر موج های دوم و سوم کرونا در کشور باشیم.

ملک زاده ادامه داد: در حال حاضر یک فاز مطالعاتی جدید در زمینه بیماری کرونا بر روی 3095 بیمار از 25 کشور جهان شروع شده است. در ایران هم این تحقیق بر روی 988 بیمار در 35 مرکز تحقیقاتی و 30 بیمارستان انجام می گردد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر این مطالعه در 15 استان کشور انجام می گردد، اضافه کرد: با اینکه ایران دیر تر از سایر کشور ها وارد این فاز مطالعاتی شده، اما یک سوم از موارد مورد نظر را وارد این تحقیق نموده است.

او در انتها یادآوری کرد: در ایران تحقیق بر روی داروی فاویپیراویر اجرا شده و ما متوجه شدیم که این دارو اثر بخش نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 13 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1151

به "داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است ، باید منتظر موج های دوم و سوم کرونا باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است ، باید منتظر موج های دوم و سوم کرونا باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید