خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی

به گزارش 10 از 10، یک متخصص بیماری های عفونی با اشاره به خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی، گفت: این بیماران باید تا حد امکان از رفتن به حمام خودداری نمایند.

خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی

علیرضا جانبخش متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه بیماران کرونایی به چند دسته تقسیم بندی می شوند، گفت: متناسب با شرایط هر دسته، شرایط حمام رفتن بیماران کرونایی متفاوت است، اما در مجموع حمام رفتن برای این بیماران توصیه نمی گردد و برای بیماران با حال نامساعد و متوسط ممنوع است.

او گفت: بیمارانی که بستری بوده و یا اکسیژن تراپی می شوند به هیچ عنوان نباید استحمام نمایند و بهتر است برای نظافت این بیماران از دستمال مرطوب استفاده گردد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مورد خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی اضافه کرد: در حمام و زیر دوش سطح اکسیژن خون پایین می آید و بیماران کرونایی بویژه بیماران بدخیم با کمبود اکسیژن به خودی خود روبرو هستند و به همین دلیل حمام رفتن می تواند این کمبود اکسیژن راتشدید نموده و حال این بیماران وخیم تر گردد.

او اضافه کرد: بیمارانی هم که در منزل بستری هستند، اما حال نامساعد دارند، به هیچ عنوان نباید حمام بروند.

این متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: دسته ای از بیماران که حال مساعد داشته و علائم جزیی دارند هم ترجیحا نباید حمام بروند، اما درصورتی که اصرار بر انجام این کار دارند باید حتما از بالا بودن سطح اکسیژن خون خود بالای 93 درصد اطمینان حاصل نمایند.

او اضافه کرد: همچنین این بیماران باید زمانی استحمام نمایند که فرد دیگری در منزل حضور داشته باشد تا درصورتی که مسئله ای پیش آمده و یا حالشان وخیم شد، رسیدگی کند.

جانبخش در مورد ضدعفونی کردن حمام بعد از استحمام بیماران کرونایی گفت: شست و شوی محیط حمام با محلول آب و صابون کافی است و اگر پنجره در حمام وجود داشته باشد باید آن را باز بگذارند تا تهویه هوای داخل حمام انجام گردد و هنگام شست و شوی حمام افراد باید از ماسک استفاده نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1464

به "خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید