خبر توافق رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر سودان بر سر انحلال دولت تکذیب شد

به گزارش 10 از 10، رئیس جنبش آزادی سودان اعلام نمود، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان و نخست وزیر این کشور بر سر انحلال هر دو شورای دولت توافق نظر دارند و تنها اختلافشان بر سر نحوه اجرایی کردن آن است. این در حالی است که دفتر حمدوک این خبر را رد کرد.

خبر توافق رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر سودان بر سر انحلال دولت تکذیب شد

به گزارش خبرنگاران، دولت انتقالی سودان توافق با شورای حاکمیتی انتقالی مبنی بر انحلال دو شورا را رد کرد و اضافه کرد: این اخبار در بیان مواضع مختلف طرف ها دقیق نیستند.

دولت سودان در بیانیه ای گفت، عبدالله حمدوک، نخست وزیر حق معین سرنوشت موسسات انتقالی را نقض نمی نماید و به نقاط مطرح شده در سخنرانی روز آدینه خود پایبند است و حل بحران را آنالیز همه جوانب به وسیله مذاکرات با حضور همه گروه ها می داند.

در این بیانیه آمده است: عبدالله حمدوک به تماس ها و دیدارهایش با تمام طرف های قدرت انتقالی و گروه های سیاسی برای بحث راه های حل بحران سیاسی کشور ادامه می دهد.

این نهاد شرح داد: دیدارهای اخیر حمدوک با عناصر نظامی شورای حاکمیتی و نمایندگان شورای مرکزی آزادی و تغییر با هدف حمایت از فرایند گذار غیرنظامی و دموکراتیک و حمایت از امنیت و ثبات کشور بود.

این در حالی است که پیشتر منی ارکو مناوی، رئیس جنبش آزادی سودان طی اظهاراتی به وبسایت خبری دارفور 24 گفت، اختلاف عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان و عبدالله حمدوک، نخست وزیر این کشور تنها در این مساله است که حمدوک معتقد است این اقدامات باید به آهستگی انجام گردد؛ اما البرهان معتقد است تعجیل برای شکستن خفقان سیاسی مهم است.

لازم به ذکر است بحران سیاسی میان طرف های قدرت در سودان در پی تحصن حامیان گروهی از ائتلاف آزادی و تغییر تحت عنوان گروه منشور ملی در مقابل کاخ ریاست جمهوری سودان و مطالبات برای انحلال دولت انتقالی وخیم شده است.

هزاران تن روز پنج شنبه در خارطوم و دیگر استان های این کشور به مناسبت بزرگداشت سالروز انقلاب اکتبر تجمع نموده و خواهان تشکیل حکومت مدنی شدند و رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان را محکوم کردند.

در این راستا جنبش ارتش آزادیبخش خلق سودان نیز بیانیه شرحی درباره فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی که جوانی با لحنی تند بعضی احزاب را تهدید و دعوت به خشونت می نماید، صادر کرد.

این جنبش گفت، همیشه به اصل مذاکره و توافق پایبند است و این مساله در طرح سیاسی و طرح ملی آن موجود است. این جنبش هرگونه خشونت لفظی و غیره را رد می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1969

به "خبر توافق رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر سودان بر سر انحلال دولت تکذیب شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر توافق رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر سودان بر سر انحلال دولت تکذیب شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر توافق رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر سودان بر سر انحلال دولت تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید