خبرنگاران 29 واحد راکد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد فعال شد

به گزارش 10 از 10، یاسوج- خبرنگاران- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته تا به امروز، با پیگیری های صورت گرفته، 29 واحد مرغداری راکد در استان فعال شدند.

خبرنگاران 29 واحد راکد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد فعال شد

به گزارش خبرنگاران، حسین کلانتری روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار در یاسوج گفت: کوشش بر این است 20 واحد راکد و غیرفعال دیگر مرغداری در استان نیز به چرخه فراوری بازگرانده شوند.

وی اضافه کرد: فراوری مرغ در سال 98 حدود 12 هزار و 500 تن بود که این میزان با فعال سازی واحد های غیر فعال مرغداری به حدود 15 هزار تن رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: هم اینک 75 درصد احتیاج استان به مرغ در همین استان تامین می گردد و با راه اندازی 20 واحد غیر فعال دیگر در کهگیلویه و بویراحمد احتیاج 100 درصدی استان به طور کامل تامین می گردد.

کلانتری ابراز داشت: احتیاج روزانه مرغ استان حدود 50 تن است که در این ایام نوروز روزانه 100 تن توزیع می گردد.

وی ادامه داد: بیش از احتیاج استان کار توزیع مرغ در این ایام در دستور کار نهاده شد و تا به امروز کمبودی در بازار استان نبوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح نمود: در مجموع راه اندازی واحد های راکد مرغداری، جوجه ریزی به موقع و نظارت مستمر و برخورد جدی با اخلال گران بازار سبب شد تا هیچ خللی در بازار مرغ استان در این ایام نوروز نداشته باشیم.

کلانتری تاکید نمود: هماهنگی و انسجام بسیار مطلوبی میان متولیان و دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی در این ایام نوروز وجود داشته است.

وی ادامه داد: در چندین شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد در ایام نوروز جزو استان های برتر در تامین احتیاج های اساسی مردم بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازار مرغ، روغن، برنج و غیره استان در ایام نوروز رضایت بخش و در آرامش بود.

کلانتری بیان نمود: در زمینه روغن هیچ مسئله ای وجود ندارد و از 500 تن سهمیه استان تنها 150 تن در این ایام نوروز توزیع و مصرف شده است.

وی توضیح داد: کنترل ها و بازرسی ها محدود به ایام نوروز نخواهد بود و با اخلالگران بازار به طور جد برخورد می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1682

به "خبرنگاران 29 واحد راکد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 29 واحد راکد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید