خبرنگاران وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی گردید

به گزارش 10 از 10، تهران-خبرنگاران- رییس جمهوری در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی کاظم خاوازی را به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی کرد.

خبرنگاران وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی گردید

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس از معرفی وزیر جهاد کشاورزی به مجلس اطلاع داد.

در نامه رییس جمهوری خطاب به لاریجانی آمده است: در راستای اجرای اصل 133 قانون اساسی کشور به این وسیله آقای کاظم خاوازی را جهت اخذ رای اعتماد به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی می کنم.

در ادامه این نامه آمده است: سوابق و برنامه های وزیر پیشنهادی نیز به مجلس ارائه می گردد.

لاریجانی نیز در این باره گفت: کمیسیون جهاد کشاورزی یک هفته وقت دارد که سوابق وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را آنالیز و به صحن مجلس ارائه دهد.

کاظم خاوازی متولد 1347، دارای دکتری تخصصی کشاورزی گرایش خاک شناسی از دانشگاه تربیت مدرس و معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی است.

از سوابق اجرایی وی می توان به معاون ترویج سازمان و سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، رییس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور و رییس بخش تحقیقات بیولوژی خاک اشاره نمود.

خاوازی عضویت مدعو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مجری طرح ملی نظام نوین ترویج کشاورزی کشور، راه اندازی مرکز ثبت و کنترل کیفی مواد کودی در کشور، مجری برنامه های اقتصاد مقاومتی شرکت های دانش بنیان و انتقال یافته های تحقیقاتی به عرصه را نیز در کارنامه مدیریتی و اجرایی خود دارد و در سال 1392 هم به عنوان خاک شناس ممتاز از سوی انجمن علوم خاک ایران به نمایندگی جامعه خاکشناسان کشور، انتخاب شده است.

رییس جمهوری در چهارم آذرماه 1398 پس از قبول استعفای محمود حجتی وزیر پیشین جهاد کشاورزی، در حکمی عباس کشاورز را به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب کرد؛ عباس کشاورز پیش تر معاونت وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت را عهده دار بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 908

به "خبرنگاران وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید