خبرنگاران سیستان وبلوچستان ظرفیت های خوبی برای صادرات برق به کشورهای همسایه دارد

به گزارش 10 از 10، زاهدان- خبرنگاران- نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیار خوبی برای صادرات برق با توجه به همسایگی با افغانستان و پاکستان و نیاز این 2 کشور به منابع انرژی دارد.

خبرنگاران سیستان وبلوچستان ظرفیت های خوبی برای صادرات برق به کشورهای همسایه دارد

فدا حسین مالکی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: این استان ظرفیت های زیادی در بحث تولید انرژی های تجدید پذیر از شمال تا جنوب دارد که نیاز است مسوولان در این زمینه برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

وی بیان نمود: با ساخت نیروگاه های بادی در شمال و نیروگاه های خورشیدی در جنوب سیستان و بلوچستان می توان برق را به کشورهای همسایه صادر کرد که باید از این ظرفیت در جهت ایجاد درآمد و اشتغال جوانان جویای کار بهره برد.

کننده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین پراکندگی جمعیتی این استان تمامی خدمات شرکت توزیع نیروی به صورت غیر حضوری انجام میشود که این اقدام قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های سیستان و بلوچستان، سهم کمتر از یک درصدی تعداد مشترکان صنعتی از حوزه برق نشان از ضعیف بودن صنعت در این استان دارد که نیاز است مسوولان استانی و کشوری در این مورد تامل و در راستای ارتقای شاخص صنعت منطقه برنامه ریزی و اقدام کنند.

کننده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان مصرف برق در سیستان و بلوچستان حدود یکهزار و 600 مگاوت بوده اما میزان تولید این استان یکهزار و 100 مگاوت است اضافه نمود: احداث چند نیروگاه تولید برق در این استان متاسفانه دچار مشکل شده که با رفع این مسائل می توانیم علاوه بر تامین نیاز برق استان به فکر صادارت این انرژی نیز بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان نیز اظهارداشت: تمامی خدمات توزیع برق این استان به مشترکین که شامل درخواست انشعاب، صدور قبض المثنی، مشاهده سوابق مصرفی و پرداخت، تسویه حساب، تغییر تعرفه، درخواست آزمایش کنتور، درخواست رفع ولتاژ برق، تغییر نام، بررسی و جابه جایی کنتور، اعلام خاموشی مشترک، قطع موقت انشعاب و خدمات بسیار دیگر است به صورت غیرحضوری ارائه می شود.

خلیل عوض زاده بیان نمود: مشترکان برق سیستان و بلوچستان برای دریافت خدمات به صورت غیرحضوری می توانند از طریق اپلیکیشن برق من و یا سایت اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق استان به آدرس www.sbepdc.ir (میز خدمات الکترونیک) خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی شرح داد: افرادیکه دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند با شماره گیری سامانه تلفنی1521 امور مشترکین و 121 اتفاقات از خدمات غیرحضوری این شرکت بهره مند شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1538

به "خبرنگاران سیستان وبلوچستان ظرفیت های خوبی برای صادرات برق به کشورهای همسایه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سیستان وبلوچستان ظرفیت های خوبی برای صادرات برق به کشورهای همسایه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید