خبرنگاران حقوق 179 هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی البرز متناسب سازی شد

به گزارش 10 از 10، کرج - خبرنگاران - مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز گفت که به دنبال بخشنامه کشوری ، احکام حقوقی 179 هزار و125 مستمری بگیرشامل بازنشسته ، افراد از کارافتاده کلی و بازماندگان مستمری بگیر در این استان متناسب سازی شد.

خبرنگاران حقوق 179 هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی البرز متناسب سازی شد

مرتضی سلامی روز سه شنبه به خبرنگار 10 از 10 گفت: این افراد حدود 137 هزارو 262 نفر اعضای خانواده تحت پوشش دارند که با متناسب سازی حقوق بخشی از مسائل معیشتی آنان رفع می گردد.

وی بیان داشت: مشمولان طرح متناسب سازی حقوق از مرداد ماه جاری با ارقام افزایشی حقوق دریافت می نمایند.

سلامی اضافه نمود: مشمولان این طرح کلیه مستمری بگیران بازنشسته، از کار افتاده کلی و مجموع مستمری بازماندگانی هستند که مستمری آنان تا انتها سال 1398 برقرار شده،باشد.

وی در مورد تفاوت تطبیق طرح متناسب سازی حقوق این افراد بیان داشت: به منظور ارتقای سطح معیشت مستمری بگیرانی که تاریخ برقراری مستمری آنان قبل از یکم فروردین ماه بوده و بطور نمونه افرادی که دارای 30 سال و بیشتر سابقه پرداخت حق بیمه می باشند، مقرر است تا مبلغ مستمری و مزایای جنبی آنان پس از اجرای متناسب سازی ، برای سوابق 30 تا 35 سال، حداقل مبلغ 28 میلیون ریال و برای سوابق 35 سال و بالاتر حداقل مبلغ 30 میلیون ریال باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی البرز گفت : کسری احتمالی تا مبالغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می گردد.

سلامی اضافه نمود: تاریخ اجرای متناسب سازی کلیه مشمولین که تا انتها سال 1398 مستمری آنان برقرار شده است ازیکم مردادماه جاری خواهد بود.

وی ادامه داد: میزان یاری های جنبی به منظور جبران بخشی از افزایش هزینه های زندگی و ارتقاء شرایط معیشت مستمری بگیران، با رعایت ضوابط جاری شامل، میزان یاری هزینه مسکن به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، از کارافتاده کلی و بازماندگان از تاریخ 1 /5 /1399ماهانه مبلغ 700 هزار ریال و میزان یاری به معیشت مستمری بگیران نیز به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، از کارافتاده کلی و بازماندگان از تاریخ 1 /5 /1399 ماهانه مبلغ یک میلیون و 200 هزار ریال معین شده است.

وی گفت : حداقل مبلغ متناسب سازی یک میلیون و 500 هزار ریال بوده که امیدواریم با سعی و کوشش تمامی مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی توانسته باشیم در جلب رضایت مستمری بگیران و کلیه مخاطبان سازمان اقدامات موثری انجام داده باشیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1270

به "خبرنگاران حقوق 179 هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی البرز متناسب سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حقوق 179 هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی البرز متناسب سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید