خبرنگاران آمریکا با تداوم تحریم، خواهان یاری به مردم سوریه شد

به گزارش 10 از 10، نیویورک- خبرنگاران- وزیر خارجه آمریکا در حالیکه تحریم های شدیدی علیه سوریه وضع نموده اند، خواهان یاری به مردم این کشور شد.

خبرنگاران آمریکا با تداوم تحریم، خواهان یاری به مردم سوریه شد

به گزارش خبرنگاران، آنتونی بلینکن که روز دوشنبه ریاست نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره شرایط انسانی در سوریه را عهده دار بود، از همان ابتدا خط خود را روشن کرد و بحران 10 ساله سوریه را قیام نامید.

وی اضافه نمود: پس از یک دهه درگیری که مردم سوریه به طرز بی اندازه ای رنج برده اند، شرایط همچون همواره وخیم است. همانطور که شنیده ایم ، تخمین زده می گردد که 13.4 میلیون نفر - از هر سه سوری دو نفر - به یاری مایحتاج اولیه احتیاج دارند. 60 درصد از مردم سوریه در معرض خطر جدی گرسنگی قرار دارند.

وزیر خارجه بایدن ادامه داد: اکنون به یاد داشته باشید که 12.4 میلیون نفر در سوریه از نظر غذایی ناامن هستند و شما می توانید میزان درد و رنج انسان را در این درگیری احساس کنید. با وجود اختلاف ها، ما باید راهی برای انجام کاری برای یاری به مردم پیدا کنیم. این مسئولیت ماست و اگر ما آن را رعایت نکنیم شرم آور است.

بلینکن اضافه نمود: توجه به این نکته مهم است که تنها راهکار طولانی مدت این درد و رنج، حل و فصل سیاسی و حل دائمی منازعه مطابق قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل آمده است. آمریکا و متحدان و شرکا، همچنان از کوشش های گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل متحد پشتیبانی می نمایند.

وی بدون توجه به تحریم های شدید یکجانبه علیه دولت قانونی دمشق، اعلام نمود: واضح است که این احتیاجها از جمله داشتن غذای کافی و دسترسی به داروهای اساسی توسط اسد برآورده نمی گردد. بنابراین، دوباره سوالی که پیش روی ماست این است که شورای امنیت برای یاری به میلیون ها سوری که زندگی آنها در تعادل است چه کاری می تواند انجام دهد؟

وزیر خارجه آمریکا که همسو با سایر کشورهای غربی هدف باز شدن جهت ارسال مایحتاج گروه های ضد دولت سوریه را دنبال می کرد، اضافه نمود: ما باید اطمینان حاصل کنیم که سوری ها یاری های بشرمحبت آمیز مورد احتیاج خود را دریافت می نمایند. در حال حاضر ، موثرترین راه برای ارسال بیشترین یاری به مردم در شمال غربی و شمال شرقی سوریه، به وسیله گذرگاه های مرزی است.

بلینکن که حاکمیت دمشق و ضرورت مقابله با ترویست ها را به کلی نادیده گرفته بود، ادامه داد: دلیل خوبی وجود ندارد که این گذرگاه ها بسته باشند. این گذرگاه ها جهتی را برای ارائه یاری ها فراهم می کردند که مقرون به صرفه تر، ایمن تر و کارآمدتر بود.

وی مجوز ندادن به عبور از مرزهای سوریه را به نفع مردم این کشور ندانست و اظهار کرد: دسترسی بدون مانع به سوری ها نه تنها به دلیل افزایش بحران انسانی بلکه همچنین به دلیل تهدیدهای ناشی از کووید-19، بیش از هر زمان دیگری مهم است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: متوقف کردن یاری های بشرمحبت آمیز که میلیون ها نفر از مردم سوریه به آن وابسته هستند، یک مساله سیاسی است و چشم امید به شورای امنیت دارند.

موضوع عبور بی ضابطه و بدون هماهنگی با دولت سوریه به بهانه ارسال یاری های انسان محبت آمیز از سوی دمشق و با حمایت روسیه رد شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1669

به "خبرنگاران آمریکا با تداوم تحریم، خواهان یاری به مردم سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا با تداوم تحریم، خواهان یاری به مردم سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید