خبرنگاران آمار فوتی کرونا در استان اردبیل همچنان 2 رقمی است

به گزارش 10 از 10، اردبیل - خبرنگاران - آمار فوتی 2 رقمی مبتلایان به کرونا در این استان ادامه دارد به طوری که طی شبانه روز گذشته 10 نفر از افراد بستری مبتلا به کووید.19 در این استان جان خود را از دست دادند.

خبرنگاران آمار فوتی کرونا در استان اردبیل همچنان 2 رقمی است

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران، سه روز پیش تعداد فوتی های کووید .19 در استان اردبیل در رکودی کم سابقه به 22 نفر فوتی در یک شبانه روز رسید ولی امروز با وجود کاهش 15 نفری، تعداد فوتی ها همچنان 2 رقمی است.

همچنین در 24 ساعت گذشته تعداد افراد بستری جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان اردبیل نیز با 23 نفر افزایش نسبت به روز گذشته به 87 نفر رسید.

برابر آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، مجموع جان باختگان کرونا در این استان به یک هزار و 66 نفر رسیده است.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذر ماه با 22 فوتی و بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا نیز در 25 آبان ماه با 113 نفر به ثبت رسیده است.

استان اردبیل هم اینک در زمینه شیوع کرونا در شرایط قرمز قرار گرفته است و بر اساس گزارش رسمی، شهرستان های اردبیل و مشگین شهر و پارس آباد در شرایط قرمز، شهرستان های خلخال، اصلاندوز، نیر و گرمی در شرایط نارنجی و شهرستان های بیله سوار، سرعین، نمین و کوثر در شرایط زرد شیوع کرونا قرار دارند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده، در ادامه شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در این استان، هم اکنون 473 فرد مبتلا به کووید .19 در مراکز درمانی این استان بستری بوده و تحت مداوا قرار دارند که این آمار 30 نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده است.

تعداد افراد بدحال مبتلا به کووید .19 بستری در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل هم که طی سه هفته اخیر افزایش یافته، به 76 نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به فرایند افزایشی و نگران نماینده شیوع بیماری کرونا در این استان در ادامه موج سوم همه گیری کووید .19 گفت: ظرفیت مراکز درمانی استان اردبیل برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است.

دکتر شهرام حبیب زاده با اشاره به ترخیص 74 نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل پس از بهبودی نسبی در 24 ساعت گذشته اظهار کرد: تعداد بستری افراد بدحال مبتلا به کرونا در این استان نگران نماینده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان نمود: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری نموده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت نمایند.

وی همچنین گفت: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل سرد سال و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل 1.5 متری را رعایت نمایند.

دکتر حبیب زاده همچنین شرایط این استان را در زمینه شیوع کرونا، بحرانی خواند و افزود: با توجه به فرایند رو به صعود و روزانه شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل های کنترل این بیماری بسیار لازم است.

به گزارش خبرنگاران، شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم به وسیله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه 30 تا 40 بیمار تا یک ماه پیش در شرایط پایدار قرار گرفته بود ولی از حدود 6 هفته قبل فرایند صعودی ابتلا شروع شده که ادامه دارد.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و 250 هزار نفری اردبیل، تابستان سال جاری به 432 مورد رسیده بود که این رکورد در روزهای اخیر شکسته و 9 روز پیش به 503 مورد رسید.

هم اکنون با تکمیل ظرفیت پذیرش مبتلایان جدید کرونا و با ادامه فرایند فعلی، فشار مضاعفی بر مراکز درمانی استان اردبیل در مورد پذیرش و درمان مبتلایان کرونا وارد شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1484

به "خبرنگاران آمار فوتی کرونا در استان اردبیل همچنان 2 رقمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار فوتی کرونا در استان اردبیل همچنان 2 رقمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید