حیدر سلیمانی: پنالتی پرسپولیس دیده نشد، گزارشگران تلویزیونی عملکرد داوران را کارشناسی نکنند

به گزارش 10 از 10، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: پنالتی پرسپولیس در نیمه اول دیدار مقابل استقلال خوزستان توسط داور گرفته نشد.

حیدر سلیمانی: پنالتی پرسپولیس دیده نشد، گزارشگران تلویزیونی عملکرد داوران را کارشناسی نکنند

به گزارش خبرنگار ورزشی 10 از 10، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره قضاوت تیم داوری بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان گفت: موعود بنیادی فر با قضاوت های قبلی کمی فاصله داشت و نسبت به موقعیت های حساس دور از صحنه بود و نحوه دویدنش نشان می داد که خسته است و یا آمادگی لازمه را ندارد. البته باید به خاطر چیدمان این چنینی به کمیته داوران نمره منفی داد و داوری که از یک پرواز طولانی به ایران می آید، نباید بلافاصله قضاوت کند.

وی ادامه داد: در دقیقه 22 فرزین گروسیان، دروازه بان استقلال خوزستان با دست مچ پای سمت چپ علیپور را زد و خطا کرد که داور پنالتی تشخیص نداد و دستور به ادامه بازی داد. بازیکنان دو تیم به بنیادی فر اعتراض کردند که استقلالی ها اعتقاد داشتند علیپور به خاطر شبیه سازی باید اخطار می گرفت و پرسپولیسی ها اعتقاد به پنالتی داشتند.

کارشناس داوری فوتبال همچنین خاطر نشان کرد: کیانی در دقیقه 34 پشت محوطه جریمه استقلال روی علیپور خطا کرد و به خاطر جلوگیری از حمله پرسپولیس کارت زرد دوم را دریافت و اخراج شد که تصمیم داور کاملاً صحیح بود. در دقیقه 42 هم شجاع خلیل زاده روی شریفی بازیکن استقلال خوزستان مرتکب خطا شد که از چشم داور به خاطر دوری از صحنه دور ماند و در ادامه در دقیقه 45 اعلام آفساید کامیابی نیا از سوی یاری داور اول صحیح بود.

سلیمانی ادامه داد: در دقیقه 53 مهاجم استقلال خوزستان روی شجاع خلیل زاده پشت محوطه جریمه خطا کرد که در ادامه با دروازه بان پرسپولیس تک به تک شد، ولی بنیادی فر در این صحنه به خاطر دور بودن از صحنه خطا را تشخیص نداد.

وی در انتها توضیح داد: گزارشگران تلویزیونی سعی نمایند به وظایف خود بپردازند و صحنه های داوری را کارشناسی ننمایند که موجبات تحریک تماشاگران گردد. همین ابراز عقیده ها که در پخش های زنده صورت می گیرد باعث می گردد که داوران از سوی تماشاگران تحت فشار قرار بگیرند. فحاشی علیه داوران علاوه بر اینکه زیبنده نیست موجب عدم تمرکز هم می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 218

به "حیدر سلیمانی: پنالتی پرسپولیس دیده نشد، گزارشگران تلویزیونی عملکرد داوران را کارشناسی نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدر سلیمانی: پنالتی پرسپولیس دیده نشد، گزارشگران تلویزیونی عملکرد داوران را کارشناسی نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید