حکم احتمالی دادستانی اوکراین برای مسئولان سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ دفتر مطبوعاتی دادستان کل اوکراین در پی وعده ایران به اوکراین در سرانجام دور دوم مذاکرات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی مبنی بر این که به کی یف تاییدیه مستند بازداشت شش فرد مظنون در سقوط هواپیما بوئینگ اوکراینی در ماه ژانویه و همچنین یکی از شواهد مادی در پرونده را می دهد، اطلاعیه ای ارائه داد.

حکم احتمالی دادستانی اوکراین برای مسئولان سقوط هواپیمای اوکراینی

در این اطلاعیه آمده است: بر اساس توافق های بدست آمده توسط طرفین طی یک هفته، کارشناسان اوکراینی باید اطلاعات مفصل تری درباره رسیدگی به پرونده های کیفری در ایران و از جمله تاییدیه مستند بازداشت شش فرد مظنون در سقوط هواپیما تقدیم نمایند. در ضمن تا انتها اکتبر ایران قول داده است که به اوکراین یکی از شواهد مادی را نیز بدهد که بر اساس اطلاعات اولیه تبلت خدمه پرواز در روزهای اول پس از فاجعه توسط گروه امداد و نجات اوکراینی پیدا شده است.

در جریان مذاکرات دفتر دادستانی کل اضافه نمود که طرفین همچنین اسنادی را تایید کردند که طی ده ماه توسط اوکراین و در چارچوب یاری های حقوقی بین المللی به ایران فرستاده شد.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: از ژانویه 2020 دفتر دادستانی کل پنج درخواست فرستاد که تنها پاسخ های کلی دریافت نموده است و یکی از آنها که در ارتباط با شش مظنون در ایران است به طور کلی نادیده گرفته شد.

در ادامه این متن مطرح شد که معاون دادستان کل اوکراین توجه دادستانی نظامی ایران را به لزوم مجازات عادلانه مسئولین جلب کرد، چرا که بر اساس اتهامات مجازات حداکثر تا سه سال زندان در نظر گرفته می گردد.

دادستانی اوکراین تاکید نمود که آنالیز فاجعه هواپیمای میهنی نمی تواند یک راز نظامی باشد، آنچه که ایران دائما با توجیه عدم ارائه اطلاعات به آن متوسل می گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1380

به "حکم احتمالی دادستانی اوکراین برای مسئولان سقوط هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم احتمالی دادستانی اوکراین برای مسئولان سقوط هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید