حملات جبهه پولیساریو به ارتش مغرب در صحرای غربی

به گزارش 10 از 10، جبهه پولیساریو از حمله به مواضع ارتش مغرب در منطقه کرکرات در جنوب صحرای غربی خبر داد.

حملات جبهه پولیساریو به ارتش مغرب در صحرای غربی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش مغرب در منطقه کرکرات واقع در جنوب صحرای خاکریز احداث کرده است تا تردد کامیون های حامل کالا از گذرگاه مرزی کرکرات تامین شود. با احداث این خاکریز تردد کامیون ها بین مغرب و موریتانی بار دیگر از سرگرفته شد، اما جبهه پولیساریو این اقدام مغرب را عملیات تجاوزکارانه می داند و به مواضع ارتش مغرب در پشت این خاکریز حمله می کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جبهه پولیساریو با انتشار بیانیه ای گفت: نیروهای این جبهه به مواضع ارتش مغرب در پشت خاکریز ننگ و ذلت (نامی که جبهه پولیساریو بر این خاکریز گذاشته است) هدف حملات سلاح های سنگین خود قرار دادند که در اثر آن خسارت هایی به نیروهای متجاوز مغربی وارد شد.

در این بیانیه که توسط خبرگزاری صحرا (وابسته به جبهه پولیساریو) منتشر شده آمده است: این حملات طی دو روز گذشته انجام شد و نیروهای دشمن در مناطق آمکالا، اغزاله ، قدره هدف آتش سلاح های سنگین نیروهای جبهه پولیساریو قرار گرفتند و تلفات جانی و خسارت های مادی به دشمن وارد شد.

جبهه پولیساریو در بیانیه خود با تاکید بر ادامه حملاتش به نظامیان مغربی در طول خاکریز احداثی در جنوب صحرای غربی گفت: حملات اخیر نهمین عملیات نیروهای جبهه پولیساریو علیه نظامیان مغربی محسوب می شود که طی آن استحکامات دشمن هدف اتش سلاح های سنگین این جبهه قرار گرفت.

دولت رباط در آبان ماه گذشته جبهه پولیساریو را متهم کرد که مانع تردد کامیون های حامل کالا از گذرگاه مرزی کرکرات شده است. به همین دلیل در نهم همان ماه به ارتش مغرب دستور داد، به منطقه کرکرات نیرو اعزام کند تا تردد کامیون ها از گذرگاه مرزی کرکرات از سرگرفته شود.

جبهه پولیساریو در واکنش به این تصمیم دولت رباط گفت: ورود هر نظامی یا غیرنظامی مغربی به منطقه کرکرات سبب می شود تا توافقنامه آتش بسی که بین دو طرف در سال 1991 به امضاء شده نادیده گرفته شود.

دولت رباط این هشدار جبهه پولیساریو را نادیده گرفت و ارتش مغرب در منطقه کرکرات کمربند امنیتی ایجاد کرد و از آن زمان به بعد، حملات جبهه پولیساریو به نظامیان مغربی از سرگرفته شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1447

به "حملات جبهه پولیساریو به ارتش مغرب در صحرای غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات جبهه پولیساریو به ارتش مغرب در صحرای غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید