حضور در آرزوی المپیک کاراته کاهاست، امیدواری به وعده رئیس کمیته

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، سید حسن طباطبایی ضمن بیان مطلب فوق گفت: حذف کاراته از المپیک 2024 پاریس یکی از خبرهای تلخ این رشته ورزشی در چند ماه اخیر بود. در شرایطی که انتظار می رفت با شرکت کاراته در المپیک توکیو، جهت حضور این رشته ورزشی در بازی های المپیک هموار گردد، کمیته بین المللی المپیک در اقدامی عجیب تصمیم به حذف این رشته ورزشی از مسابقات پاریس 2024 گرفت.

حضور در آرزوی المپیک کاراته کاهاست، امیدواری به وعده رئیس کمیته

وی اضافه کرد: این تصمیم در حالی اتخاذ شد که فرانسه از قدرت های کاراته دنیا به حساب می آمد و انتظار می رفت به واسطه میزبانی اش از المپیک، کاراته هم جزو رشته های حاضر در بازی های 2024 پاریس باشد. البته اطلاع داریم که فرانسوی های کوشش بسیاری داشتند تا کاراته در بازی های پاریس حضور داشته باشد.

طباطبایی ادامه داد: پس از صحبت های دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک مبنی بر رایزنی با کشورهای آسیایی به ویژه ژاپن برای بازگشت کاراته به بازی های المپیک، بارقه های امید در دل اعضای خانواده کاراته ایران پدیدار شده است. امیدواریم این اتفاق بیفتد و کاراته مجدداً به بازی های المپیک بازگردد، زیرا این آرزوی تک تک کاراته کاهای ایران است.

وی در پایان گفت: تردیدی وجود ندارد که فدراسیون دنیای کاراته نیز به دنبال بازگشت این رشته ورزشی به بازی های المپیک است، امیدواریم رایزنی های اسپینوز و همکارانش جواب دهد و شاهد بازگشت کاراته به بازی های المپیک 2024 پاریس باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1492

به "حضور در آرزوی المپیک کاراته کاهاست، امیدواری به وعده رئیس کمیته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور در آرزوی المپیک کاراته کاهاست، امیدواری به وعده رئیس کمیته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید