حذف دفترچه درمانی و کاهش میلیونها مراجعه به شعب تامین اجتماعی

به گزارش 10 از 10، تهران(پانا) - مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم گفت بر اساس آمار سال 98 بیش از 21 میلیون و 800 هزار دفترچه درمانی برای بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران و کارفرمایان صادر شده است که با اجرای حذف دفاتر درمانی از اسفند ماه سال 99 بیش از 21 میلیون مراجعه به مراکز بیمه ای در سال کاهش می یابد.

حذف دفترچه درمانی و کاهش میلیونها مراجعه به شعب تامین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی تامین اجتماعی غرب تهران، حسین امیری گنجه در چهارمین روز گرامیداشت دهه مبارک فجر و خجسته میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: از اوایل دهه هشتاد طرح حذف دفاتر درمانی در دستور کار مدیران تامین اجتماعی نهاده شد که به علت نبود زیرساخت های لازم، بارها حذف دفاتر درمانی به تعویق افتاد و پس از دو دهه با همت مصطفی سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تجهیز و راه اندازی سامانه نسخه الکترونیک و زیرساخت های لازم این تحول عظیم در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفت.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم تاکید نمود: از اول اسفند سال 1399 بیمه شدگان، بازنشستگان، مستمری بگیران و کارفرمایان که صفحات دفترچه آنها به خاتمه می رسد، احتیاج به دریافت دفترچه درمانی جدید نداشته و می توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد و پس از تایید استحقاق درمان از خدمات درمانی بهره مند شوند.

وی افزود: هر بیمه شده یا بازنشسته نیز می تواند پیش از مراجعه به مراکز پزشکی، استحقاق درمان خود را به وسیله سامانه eservices.tamin.ir یا کد دستوری #1666* دریافت کند.

امیری گنجه همچنین با تاکید بر این نکته که هر تحول و تغییری در رویه های کاری مستلزم شکیبا کارشناسان و مردم است، افزود: از پزشکان می گردد، به وسیله سامانه نسخه الکترونیکی اقدام به پذیرش بیماران نموده و در صورت عدم امکان یا تمایل به استفاده از سامانه، مشخصات بیمه شدگان تامین اجتماعی را در سرنسخه بنویسند و سرنسخه پزشکان، اعتباری مشابه با صفحات دفترچه های کاغذی خواهد داشت.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم تاکید نمود: در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز پزشکان و بیمه شدگان می توانند با مراجعه به کد دستوری #1420*4* از استحقاق درمان آگاه شوند.

به گفته وی، سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی دارای قابلیت و امکانات کامل مورد احتیاج بیمه شدگان و مراکز درمانی ارائه دهنده خدمت است و با برقراری ارتباط بین سامانه و سایر سامانه های مورد استفاده مراکز درمانی، امیدواریم شاهد گسترش استفاده از نسخه الکترونیک و حذف کامل دفترچه های کاغذی باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1599

به "حذف دفترچه درمانی و کاهش میلیونها مراجعه به شعب تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف دفترچه درمانی و کاهش میلیونها مراجعه به شعب تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید