جزییات تخصیص سهمیه بنزین جبرانی اعلام شد

به گزارش 10 از 10، پس از وقوع اختلال در سامانه های هوشمند سوخت، وزیر نفت وعده تخصیص بنزین جبرانی در انتهای آبان ماه را گفت و در نهایت در جلسه امروز هیئت وزیران، اعضای دولت با اعطای این سهمیه به دارندگان کارت سوخت موافقت کردند.

جزییات تخصیص سهمیه بنزین جبرانی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، پس از هشت روز از وقوع اختلال در سامانه های هوشمند سوخت عرضه سوخت در کشور به روال عادی برگشت و تمام 4060 جایگاه کشور امکان عرضه بنزین یارانه ای و آزاد را پیدا کردند.

در آن موقع برای جبران هزینه وارده در دوره عدم دسترسی به سامانه هوشمند سوخت قرار شد تا سهمیه اضافه به کارت های سوخت واریز گردد، در نهایت امروز، هیئت وزیران وزارت نفت را موظف کرد به وسیله شرکت تابعه ذیربط، سهمیه جبرانی بنزین با قیمت هر لیتر 15 هزار ریال را به سهمیه ماهانه خودروها در آذر ماه 1400 صرفاً برای یک بار اضافه کند.

طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، سهمیه جبرانی برای انواع خودروها با کاربری های مختلف بدین ترتیب مشخص شده که 10 لیتر بنزین برای خودروهای سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولین، مسافربر شخصی، آکادمی های رانندگی، آژانس و دستگاه های عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG)، 5 لیتر برای موتورسیکلت اختصاص یابد.

بعلاوه 20 لیتر بنزین برای خودروهای سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز)، 30 لیتر بنزین برای خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG) و 40 لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) اختصاص یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2010

به "جزییات تخصیص سهمیه بنزین جبرانی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات تخصیص سهمیه بنزین جبرانی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید