جزئیات افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب

به گزارش 10 از 10، قتصادنیوز : وزیر نیرو گفت، به مشترکان پر مصرف آب برای تغییر نحوه مصرفشان مهلت شش ماهه داده شده است و در صورتی که در این زمان مشترکان اقدام به کاهش مصرف نکنند با افزایش قیمت روبرو خواهند شد.

جزئیات افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان با اعلام این خبر اضافه کرد: در حال حاضر 15 درصد مشترکان آب در بخش خانگی جزو مشترکان کم مصرفی هستند که مشمول تخفیف 100 درصدی می شوند و در کل حدود 60 تا 65 درصد مشترکان بخش آب الگو را رعایت می نمایند.

وی اضافه کرد: آن تعداد از مشترکانی که الگو را رعایت نمی نمایند و حدود 35 درصد کل مشترکان را شامل می شوند به دو گروه تقسیم شده اند؛ گروهی که تا دو برابر الگو مصرف می نمایند و گروهی که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه هدفگذاری اصلی ما گروه پر مصرف ها هستند که با ایجاد ساز و کاری تعداد آن ها را کاهش دهیم، توضیح داد: اجرای این طرح برای اصلاح پر مصرف ها است. تشویق کم مصرف ها و تخفیف 100 درصدی نیز به خاطر این است که این حرکت موزونی باشد؛ یعنی تنها با پرمصرف ها صحبت نکنیم بلکه نشان دهیم که نه تنها خوش مصرف ها بلکه کم مصرف ها نیز جایزه می گیرند.

به گفته اردکانیان، روش برخورد این خواهد بود که آموزش های لازم داده خواهد شد و از ارتباطات رسانه ای استفاده می گردد. همچنین شرکتهای بخش خصوصی در این مدت برای عرضه ادوات کاهنده مصرف فعال می شوند و چنانچه نهایتا هنوز گروهی باشند که پرمصرف باقی بمانند، در آن موقع می بایست شورای اقتصاد طرح پیشنهادی را آنالیز و تصویب کند و بعد از آن تعرفه پر مصرف ها اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در آن موقع جزئیات دقیق طرح معین می گردد، گفت: قطعا شش ماه بعد در خصوص میزان افزایش تعرفه پر مصرف ها تصمیم گیری خواهد شد و این طرح اجرایی می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1497

به "جزئیات افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید