جراحی های زیبایی و پلاستیک در شرایط کرونا چگونه انجام می گردد؟

به گزارش 10 از 10، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: افراد غیرحرفه ای و غیرمجاز که دست به اعمال زیبایی می زنند، دستورالعمل ها را به صورت کامل رعایت نمی کند و مراجعه افراد جهت انجام زیبایی توسط آن ها می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

جراحی های زیبایی و پلاستیک در شرایط کرونا چگونه انجام می گردد؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی ایران حامد باطنی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و فوق تخصص جراحی پلاستیک در سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران گفت: رشته جراحی پلاستیک شاخه های مختلف و متنوع دارد و بسیاری از مردم ممکن است درباره کارآیی این رشته اطلاعات کافی نداشته باشند.

وی اضافه نمود: جراحی پلاستیک را بعضی صرفاً جراحی زیبایی می دانند در حالی که شاخه های دیگری همانند بازسازی نواقص خلقتی و اختلالات مادرزادی از جمله انواع شکاف لب و کام نیز جزو جراحی های پلاستیک و زیبایی محسوب می شوند و این مسائل به اصطلاح عمومی رو لب شکری یا کام شکری می نامند که با تغییرات شکلی صورت از جمله بینی همراه است و نحوه بازسازی صورت و بینی این بیماران احتیاج به جراحی های پیچیده پلاستیک و زیبایی دارد.

باطنی گفت: بر همین اساس سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران برگزار گردید و طی آن اساتید آخرین تکنیک ها و روش های ترمیم اصلاح و بازسازی صورت و بینی را در شکاف لب و کام بیان کردند و روش های شخصی خودشان را به سایر همکاران انتقال دادند.

وی گفت: اصولاً این کنگره ها با افزایش کیفیت و کارایی همکاران جراح و بهبود خدمت رسانی به مردم عزیز همراه خواهد بود.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: از ابتدای همه گیری کووید 19 مشاغل مختلف تحت تاثیر تغییرات و تاثیرات این بیمار قرار گرفته اند که جراحی پلاستیک و زیبایی نیز از این موضوع مستثنی نبود البته بر اساس ابلاغ معاونت درمان وزارت بهداشت دستورالعمل ها، بر اساس مکان و میزان شیوع کرونا صادر شد و اعضای انجمن همه شیوه ها و ابلاغ ها را اجرا کردند.

باطنی گفت: البته در زمان هایی جراحی های زیبایی قطع و در زمان هایی با کاهش اعمال روبرو شدیم و در حال حاضر با تمهیدات نسبتا مفصل جهت پیشگیری از ابتلا و احتمال ابتلای همراهان بیماران و پرسنل از کرونا جراحی های پلاستیک و زیبایی انجام می گردد.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: افراد غیرحرفه ای و غیرمجاز که دست به اعمال زیبایی می زنند، دستورالعمل ها را به صورت کامل رعایت نمی کند و مراجعه افراد جهت انجام زیبایی توسط آن ها می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد بر همین اساس به همه افراد توصیه می کنیم در صورت تمایل به انجام جراحی های زیبایی به جای اعتماد به شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، به وب سایت سازمان نظام پزشکی، انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و وزارت بهداشت مراجعه نمایند و اطلاعات مورد احتیاج را از این طریق کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1567

به "جراحی های زیبایی و پلاستیک در شرایط کرونا چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی های زیبایی و پلاستیک در شرایط کرونا چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید