توصیه چین به ژاپن؛ از استقرار موشک های آمریکا منصرف شوید

به گزارش 10 از 10، وزارت های دفاع و خارجه چین به ژاپن توصیه کردند به جای استقرار سامانه های دفاع موشکی آمریکا، سیاست دفاعی طبق قانون اساسی خود در پیش گیرد.

توصیه چین به ژاپن؛ از استقرار موشک های آمریکا منصرف شوید

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، چین روز چهارشنبه به ژاپن توصیه کرد با عدم توافق با آمریکا جهت استقرار موشک های برد متوسط این کشور، سیاست منحصرا دفاعی خود را طبق قانون اساسی این کشور پیش گیرد.

به نوشته روزنامه چاینا مورننیگ پست وو گیان سخنگوی وزارت دفاع چین در نشست خبری گفت: چین امید دارد که ژاپن و کشورهای دیگر با در نظر دریافت صلح و ثبات منطقه ای با احتیاط عمل نمایند و به ایالات متحده که میخواهد موشک های برد متوسط خود را در خاک آن ها مستقر کند، پاسخ منفی بدهند. بنابراین، آن ها قربانی نقشه ژئوپلتیکی آمریکا در منطقه نخواهند شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در نشست خبری چهارشنبه به ژاپن توصیه کرد سیاست منحصرا دفاعی خود را طبق قانون اساسی این کشور پیش گیرد.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در این زمینه گفت: به دلایل تاریخی، تحرکات امنیتی - نظامی ژاپن همیشه مورد توجه جامعه جهانی و همسایگان آسیایی آن بوده است. ما از ژاپن صادقانه می خواهیم از گذشته عبرت بگیرد. توکیو باید با اقدامات معین ادامه جهت صلح آمیز را دنبال کند.

وزیر دفاع ژاپن چندی قبل گفت که برنامه استقرار دو سامانه دفاع موشکی ایجیس ساخت آمریکا در این کشور که با هدف مقابله با موشک های بالستیک کره شاقتصادی بود، متوقف شده است.

تارا کونو وزیر دفاع ژاپن گفت که به دلایل فنی و اقتصادی برنامه استقرار سامانه موشکی ایجیس ساخت آمریکا را متوقف نموده است. پیشتر قرار بود دو سامانه موشکی ایجیس ساخت کارخانه لاکهید مارتین در شمال و جنوب ژاپن مستقر گردد که با مخالفت اهالی منطقه روبرو شده بود. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1195

به "توصیه چین به ژاپن؛ از استقرار موشک های آمریکا منصرف شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه چین به ژاپن؛ از استقرار موشک های آمریکا منصرف شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید