تنفس هوای قابل قبول در مرکز

به گزارش 10 از 10، تهران (پانا) - در طول امروز چهارشنبه 5 آبان ماه کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول است که با افزایش تردد و سکون هوا احتمال کاهش کیفیت آن در بعضی نقاط وجود دارد.

تنفس هوای قابل قبول در مرکز

بنابر پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با وزش باد مؤثر تا صبح امروز (5 آبان ماه) پراکندگی آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول پیش بینی می گردد. هرچند با شروع تردد خودروها افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی منطقه ها پرتردد سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

حاکمیت جو نسبتاً پایدار پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر امروز (5 آبان ماه)، تجمع آلاینده ها و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی خواهد داشت.

با کاهش تندی باد و انباشت آلاینده ها تا صبح روز پنجشنبه (6 آبان ماه) همراه با ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

با استمرار سکون جو در طول روز و عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهد شد بعلاوه با تداوم این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه (6 آبان ماه) بر غلظت ذرات معلق افزوده می گردد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 92 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 77 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1976

به "تنفس هوای قابل قبول در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای قابل قبول در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید