تمدید گواهینامه های فاقد اعتبار تا 15 اردیبهشت 99، مردم از سفر های غیرضروری خودداری نمایند

به گزارش 10 از 10، سردار هادیانفر از تمدید گواهینامه های فاقد اعتبار تا 15 اردیبهشت 99 به علت شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

تمدید گواهینامه های فاقد اعتبار تا 15 اردیبهشت 99، مردم از سفر های غیرضروری خودداری نمایند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش گروه اجتماعی 10 از 10، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس هدایت و رانندگی ناجا در بازدید از مرکز تعویض پلاک غرب تهران که صبح امروز (چهارشنبه 14 اسفند ماه) انجام شد، گفت: گواهینامه هایی که مدت اعتبارشان رو به خاتمه است تا 15 اردیبهشت 99 اعتبار دارند و شهروندان برای تعویض گواهینامه نیازی به مراجعه به مراکز پلیس ندارند.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: تمام خودرو هایی که در سراسر کشور معاینه فنی شان رو به اتمام است، تا 15 اردیبهشت 99 اجازه تردد دارند و وسایل نقلیه ای که فاقد معاینه فنی هستند، از فردا (پنجشنبه 15 اسفند ماه) اعمال قانون نخواهند شد.

او بیان نمود: فرآیند ثبت نام در آکادمی های رانندگی هنوز انجام می گردد، اما کلاس ها تعطیل هستند، لذا ابلاغ کردیم که آزمون آیین نامه در هیچ جای کشور اخذ نخواهد شد و تنها آزمون عملی انجام می گردد.

سردار هادیانفر با بیان اینکه مشکل دیگر ما در ستاد های ترخیص بود، گفت: شهروندان از هفته آینده می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 نسبت به ترخیص خودرو خود اقدام نمایند.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: به همکاران ابلاغ نموده ایم تا حد امکان از توقیف وسایل نقلیه در این ایام خودداری نمایند.

او با بیان اینکه بخش جدی ما موضوع مراکز تعویض پلاک است، گفت: بحث گندزدایی و ضدعفونی کردن برخی سیستم ها نظیر نوبت دهی را در 44 مرکز تعویض پلاک اصلی کشور و 400 مرکز دیگر در سراسر استان ها و شهرستان ها انجام دادیم تا آسیب رسانی کمتری در ارائه خدمات داشته باشیم.

رییس پلیس هدایت و رانندگی ناجا گفت: افرادی که وکالت دارند و می توانند نقل و انتقال وسایل نقلیه را به سال آینده موکول نمایند، حتما این کار را انجام دهند.

او بیان نمود: با توجه به اینکه ساعت کاری 8 صبح تا 13 به استان تهران و سایر استان های کشور ابلاغ شده است، با این وجود ساعت کار مراکز پلیس را در تهران به 17 افزایش دادیم تا مردم با تنظیم وقت به گونه ای به مراکز مراجعه نمایند تا بتوانند خدمات را بدون آسیب دریافت نمایند.

سردار هادیانفر گفت: به پلیس هدایت و رانندگی استان ابلاغ نموده ایم که نحوه ادامه فعالیت مراکز با ستاد مقابله با کرونای هر استان است.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: در حال حاضر در 11 استان کشور مراکز تقریبا تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند، اما در مورد کلانشهر هایی مانند تهران، مشهد و ... تأکید بر این بود که خدمات ارائه گردد.

او درباره مراجعه هموطنان از شهر های دیگر به تهران برای تعویض پلاک گفت: به عنوان مثال قم را چند روز تعطیل کردند، اما متاسفانه هموطنان به تهران مراجعه کردند، لذا خواهش می کنیم مردم مراجعه ننمایند و تا زمان بهبود شرایط، در استان خود بمانند.

سردار هادیانفر بیان نمود: برخی از افراد وسیله نقلیه خود را به طور قولنامه یا وکالت خریداری نموده اند، لذا به دلیل محدودیت های این موضوع نمی توان خدمات را متوقف کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره گران شدن هزینه تعویض پلاک اضافه نمود: هزینه شماره گذاری دقیقا همان چیزی است که در سال 98 بوده و افزایش قیمت هم ندارد.

او درباره تمهیدات سفر های نوروزی گفت: در مورد تردد ها و سفر ها در حال حاضر که تمام مسئولان بر خودداری مردم از رفتن به سفر تأکید دارند، متاسفانه ما 3 درصد افزایش تردد داریم و این موضوع خوبی نیست.

سردار هادیانفر بیان نمود: برخی افراد به دلیل ترس از کرونا به شهر های مختلف سفر می نمایند و متاسفانه تصادفات ما در چند روز گذشته رو به افزایش بوده است.

رئیس پلیس هدایت و رانندگی ناجا گفت: ما پیش بینی های لازم را برای طرح نوروزی انجام داده ایم و جلساتی با سایر سازمان ها برگزار شده است.

او تاکید نمود: آمادگی برای اجرای طرح نوروزی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 915

به "تمدید گواهینامه های فاقد اعتبار تا 15 اردیبهشت 99، مردم از سفر های غیرضروری خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید گواهینامه های فاقد اعتبار تا 15 اردیبهشت 99، مردم از سفر های غیرضروری خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید