کوشش برای دستگیری حفاران غیرمجاز محوطه تاریخی عسکرمکرم

به گزارش 10 از 10، فرمانده یگان حفاظت ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از کوشش این یگان برای دستگیری یک تیم حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در استان اطلاع داد.

کوشش برای دستگیری حفاران غیرمجاز محوطه تاریخی عسکرمکرم

به گزارش 10 از 10 به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ پاسدار حسین بهداروند فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی امروز سه شنبه 13 شهریور با اعلام این خبر اضافه کرد: باتوجه به گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر، طی سرکشی شبانه پرسنل پایگاه این شهرستان از محوطه تاریخی و ثبت ملی عسکر مکرم، چند نفر در حال حفاری در اثر مذکور مشاهده شدند.

او ادامه داد: پس از مشاهده این حفاران و طی تماس و هماهنگی با نیروهای انتظامی، برای دستگیری آنان اقدام شد؛ اما حفاران به محض مشاهده نیروهای انتظامی متواری شدند که در این میان یک دستگاه خودروی پراید به همراه ادوات حفاری و دو فشنگ شکاری از آنان برجای ماند که توسط تیم یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان ضبط شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان با بیان اینکه موضوع به وسیله مراجع قضایی در حال پیگیری است اضافه کرد: کوشش برای دستگیری متهمان ادامه دارد.

او همچنین اطلاع داد: بنا به گزارش فرمانده آگاهی شهرستان گتوند مبنی بر حفاری غیرمجاز و کشف ادوات حفاری حین عملیات بازرسی از منزل مسکونی در شهرستان ترکالکی از توابع شهرستان گتوند، نیروهای یگان حفاظت شهرستان شوشتر و رئیس اداره میراث فرهنگی گتوند به محل مورد نظر عزیمت کردند و طی عملیات یک نفر دستگیر و تعداد دو دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات، آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط شد.

بهداروند اضافه کرد: ضمن تشکیل پرونده، هم اکنون موضوع به وسیله مراجع قضایی در دست پیگیری است و کوشش به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر ادامه دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 348

به "کوشش برای دستگیری حفاران غیرمجاز محوطه تاریخی عسکرمکرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای دستگیری حفاران غیرمجاز محوطه تاریخی عسکرمکرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید