تعداد اعضای متهم گردیده 8 نفر است

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، الهام فخاری، رییس شورای استان تهران ادعای برخی خبرگزاری ها در خصوص احضار و تشکیل پرونده اعضای شورای شهر تهران را رد کرد و گفت: افراد متهم، اعضای شورای شهرهای استان تهران بوده اند و کسی از اعضای شورای شهر و یا شورای استان تهران دستگیر نشده است. در حال حاضر شورای شهر تهران تعطیل است و از هفته آینده مجددا شروع به کار خواهد نمود.

تعداد اعضای متهم گردیده 8 نفر است

رییس شورای استان در این باره توضیح داد: در استان تهران بیش از 1800 عضو شوراهای روستا و شهرها به عنوان منتخبان مردم، مشغول فعالیت هستند. رسیدگی به گزارش ها و اتهام های مرتبط با شماری از اعضای شوراها، توسط شوراهای حل اختلاف انجام می گردد و مراحلی دارد. نتیجه شورای حل اختلاف استان هم باید حتما در شورای حل اختلاف مرکز بررسی گردد. اتهام های مطرح گردیده در مورد هشت تن از اعضای شوراهای پایه روستاها و شهرهای استان بوده است. چنین فضاسازی رسانه ای در این خصوص اقدام نابه جا است و باتوجه به ضرورت بررسی در هیات سطح بالاتر، اعلام ناگهانی چنین مواردی پرسش انگیز است. فخاری ادامه داد: مصاحبه منتسب به مدیران استانداری در این خصوص از دقت کافی برخوردار نبوده و متاسفانه رسانه ها را دچار اشتباه نموده است. مجددا تاکید می کنم از افراد متهم هیچکدام اعضای شورای شهر تهران نبوده اند. ضمن این که وقتی در هیات حل اختلاف مرکز نتیجه بررسی ها اعلام نگردیده، خبری کردن چنین مواردی، که هشت نفر از جامعه بیش از 1800 نفری اعضای شوراهای روستایی و شهری استان را دربر می گرفته باید با دقت بیشتری انجام گردد و بی دقتی در این ماجرا اقدام نامناسبی به شمار می رود. از استاندار محترم تقاضا می کنم نسبت به این اقدام رسانه ای زیرمجموعه شان تذکر لازم را انجام بدهند.

او گفت: در این شرایط برخورد قهری و خبر غیردقیق رسانه ای نه تنها از خطاها نمی کاهد بلکه فضای روانی جامعه را آشفته می نماید و فضاسازی علیه شوراها به طور عام را دامن می زند.

رییس شورای استان تهران تعداد افراد متهم را برخلاف اخبار منتشر گردیده هشت نفر اعلام نمود و گفت: یک نفر از اعضای شورای شهر نسیم شهر، یک نفر از اعضای شورای شهر رباط کریم، دو نفر از شورای شهر احمدآباد مستوفی و یک نفر از اعضای شورای شهر پاکدشت احضار گردیده اند. همچنین نام سه نفر از شوراهای روستاهای استان تهران شامل یک نفر از روستای فیروزآباد پاکدشت و دو نفر از روستای حسین آباد اسلامشهر در میان این افراد بوده است.

وی در رابطه با اتهامات افراد متهم توضیح داد: گاهی برخی از اعضای شوراهای روستایی استان تهران، اطلاع کافی و لازم ندارند و بازیچه زمین خوارها می شوند. برخی دیگر از ممنوعیت ورود عضو شورا به اقدام اجرایی ناآگاه هستند و بعد دادگاهی می شوند. به هرحال تخلفی انجام شده است و باید در نهاد مربوطه بررسی گردد. اما همه این ها نشان دهنده اهمیت دوچندان آموزش به همه منتخبان مردم در تمام سطوح شورا است.

رییس شورای استان تهران در پاسخ به این سوال که برای کاهش و از بین بردن این تخلفات در میان اعضای شوراها چه باید کرد، ادامه داد: آموزش پیش از شروع به کار رسمی، می تواند خطرهای پیش رو و موارد کم اطلاعی از قانون ومحدوده اختیارات را برای اعضای همه سطوح شوراهای روستا، شهر، شهرستان و استان را کاهش بدهد ولی شوربختانه نه تنها در این دوره آموزشی انجام نگردیده، بلکه حتی کارت عضویت را برای اعضای شوراها (به جز 21 عضو شورای تهران) صادر نکردند و هیچ مراسمی هم برای روز شوراها از سوی وزارت کشور و دولت تدارک دیده نشد. همه این ها می توانست فرصت آموزش باشد که متاسفانه استفاده نشد.

فخاری ادامه داد: شورا نهاد ارزشمندی است که نیازمند کار مدنی-آموزشی است. وقتی شورا آگاه، باورمند و پویا باشد دست خیلی ها از غارت منابع کوتاه می گردد و نظارت درستی بر روند برنامه های اجرایی کشور شکل می گیرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 30 مرداد 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 66

به "تعداد اعضای متهم گردیده 8 نفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد اعضای متهم گردیده 8 نفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید