تظاهرات مسلمانان هند علیه قانون تبعیض مذهبی بازهم شروع می گردد

به گزارش 10 از 10، رئیس شورای نمایندگان مسلمانان هند اعلام نمود: تظاهرات علیه تصویب قانون تبعیض مذهبی و دولت هند از آدینه آغاز خواهد شد.

تظاهرات مسلمانان هند علیه قانون تبعیض مذهبی بازهم شروع می گردد

به گزارش دفتر منطقه ای 10 از 10 به نقل از ملت تایمز، ضیاءالدین صدیقی رئیس شورای نمایندگان مسلمانان هند گفت: تظاهرات در اعتراض به تصویب قانون تبعیض مذهبی و سیاست های دولت حزب بی جی پی از فردا مجددا آغاز می گردد.

وی توضیح داد: تصویب قانونی که طبق آن غیر هندی ها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می نمایند به معنای تبعیض مذهبی در کشور است و ما با استفاده از روش های قانونی علیه آن خواهیم ایستاد.

صدیقی ضمن اعتراض به دستگیری صدها مسلمان که به تصویب قانون موسوم به بازنگری تابعیت معترض بودند گفت: اتهاماتی که از سوی دولت هند به معترضین مسلمان زده می گردد بی اساس است.

رئیس شورای نمایندگان مسلمان هند گفت: مسلمانان بسیاری بدون اینکه رفتاری خلاف قانون داشته باشند به جرم مشارکت در ناآرامی های دهلی نو دستگیر شده و ماه هاست که در زندان به سر می برند.

این فعال سیاسی مسلمان گفت: تا زمانی که دولت تصمیم خود مبنی بر اعمال قوانین تعبیض مذهبی را تغییر ندهد اعتراضات ادامه خواهند داشت و حتی شیوع کرونا نیز نمی تواند مانع مسلمانان گردد.

وی اضافه نمود: در موج اول اعتراضات برای جلوگیری از شیوع کرونا صرفا نخبگان و افرادی که انتخاب شده اند شرکت خواهند داشت ولی این به معنای قبول قانون از سوی سایر مسلمانان نیست.

لازم به ذکر است هند پیش از شیوع کرونا ابتدا با مشکوک خواندن تابعیت شهروندان خود اقدام به آنالیز ریشه تابعیت آنها با روش های پیچیده نموده و حدود 2 میلیون نفر را تنها در یک ایالت سلب تابعیت کرد.

سپس قانونی به تصویب رسید که غیر هندی ها به شرط مسلمان نبودن می توانند تابعیت هندی دریافت نمایند این قانون باعث شد از افراد سلب تابعیت شده فقط مسلمانان غیر هندی باقی بمانند.

دولت حزب بی جی پی قصد داشت این قانون را در سایر ایالت های نیز اجرا کند که با موج گسترده اعتراضات عمومی همراه شد و سرکوب تظاهرات همزمان با سفر ترامپ به هند مرگ 50 مسلمان را در پی داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 1 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1193

به "تظاهرات مسلمانان هند علیه قانون تبعیض مذهبی بازهم شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات مسلمانان هند علیه قانون تبعیض مذهبی بازهم شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید