چرا تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا به خشونت کشیده شد؟

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی بی اس نیوز، روز گذشته دست کم 4 هزار نفر به خیابان های ونکوور آمدند و در دفاع از سیاست های درهای باز برای پذیرش مهاجران شعار سر داده و خواهان احترام به تکثر نژادی و مذهبی در کانادا شدند.

چرا تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا به خشونت کشیده شد؟

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

این راهپیمایی در واکنش به تجمع اعضای گروه های نئونازی و نژادپرست در ساختمان سیتی هال ونکوور برگزار گردید. راهپیمایان در خیابان های مرکز شهر با گروه هایی از نئونازی ها روبرو شدند و دو طرف علیه یکدیگر شعار سر دادند

. همچنین افرادی از دو طرف به یکدیگر دشنام داده با هم گلاویز شدند که در نتیجه نیروهای پلیس و ضد شورش به مداخله و جدا کردن دو طرف دست زدند. پلیس دست کم پنج نفر از افراد تجمع کننده را بازداشت نموده است. حضور نیروهای پلیس و ضد شورش در راهپیمایی ونکوور گسترده بود.

راهپیمایی ونکوور همزمان با برگزاری راهپیمایی های ضد نژادپرستی در آمریکا صورت گرفت. دیروز شنبه همزمان با برگزاری راهپیمایی بزرگ در بوستون آمریکا علیه گروه های نژادپرست، شهرهای ایالت های آلاباما، ویسکانسین، کالیفرنیا، نیوجرسی ، کارولینای شمالی، ایلینوی و نیویورک در این کشور نیز شاهد برگزاری تجمع و راهپیمایی در اعتراض به دیدگاه های نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و فعالیت گروهای افراطی سفیدپوست در این کشور بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 10 فروردین 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 474

به "چرا تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا به خشونت کشیده شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا به خشونت کشیده شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید