تشکیل کابینه لبنان همچنان در بن بست، سعد الحریری استعفا می دهد؟

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی البناء، مطلبی را در مورد آخرین تحولات مربوط به تشکیل کابینه نو لبنان منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رایزنی ها درباره تشکیل کابینه لبنان تا به امروز نتیجه ای در پی نداشته است.

تشکیل کابینه لبنان همچنان در بن بست، سعد الحریری استعفا می دهد؟

بر اساس این گزارش، البناء در ادامه گفته است: آنچه که در زمینه تشکیل کابینه نو لبنان می توان گفت این است که فرایند شکل گیری دولت نو به یک بن بست نزدیک شده است. نمی توان به تشکیل کابینه نو حداقل در آینده نزدیک امیدوار بود.

این روزنامه لبنانی بعلاوه در مطلب خود آورده است: واقعیت این است که هرچقدر هم کوشش کنیم که نسبت به فرایند تشکیل کابینه نو لبنان خوشبین باشیم، نمی توانیم چنین کاری انجام دهیم. برآیند تحولات تنها ما را به سمت بدبینی سوق می دهد.

روزنامه البناء در ادامه تأکید نموده است: اکنون زمانی که به فرایند تشکیل کابینه نگاهی می اندازیم هیچ منظره روشنی در این زمینه به چشم نمی خورد. به نظر نمی رسد که در آینده نزدیک گشایشی در عرصه تشکیل دولت نو حاصل گردد.

این روزنامه با اشاره به ناکامی سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان در تشکیل کابینه نو، اعلام نموده است: این احتمال وجود دارد که الحریری از پست خود استعفا دهد. منابع نزدیک به نبیه بری رئیس مجلس لبنان اعلام نموده اند که معلوم نیست سعد الحریری استعفا دهد یا نه.

پیشتر میشل عون در مورد تشکیل کابینه نو لبنان نامه ای را برای نمایندگان مجلس این کشور ارسال نموده بود. عون در این نامه اعلام نمود: عدم تشکیل دولت نو طی چند ماه گذشته ثابت کرد که سعد الحریری از تحقق این مهم عاجز است.

میشل عون در این نامه بعلاوه اسم کرد: عدم تشکیل دولت موجب ظهور و بروز مسائل سیاسی، مالی و اجتماعی در لبنان شده است. ناتوانی نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه عملاً دستیابی به راهکارهای حل و فصل معضلات کنونی را غیرممکن ساخته است.

چندی پیش هم، جریان آزاد ملی لبنان به ریاست جبران باسیل بیانیه ای را در مورد آخرین تحولات این کشور منتشر نموده بود. این جریان در بیانیه خود از اقدامات سعد الحریری نخست وزیر مکلف به شدت انتقاد کرد.

در بیانیه جریان آزاد ملی لبنان آمده است: آنچه که کاملاً واضح به نظر می رسد و جای هیچ شکی در آن وجود ندارد، این است که سعد الحریری عامل تأخیر در تشکیل دولت نو لبنان است.

جریان آزاد ملی لبنان در ادامه بیانیه خود آورده است: آنچه که حسن نیت الحریری در زمینه تشکیل کابینه را نشان می دهد این است که هرچه سریع تر فهرستی از اعضای کابینه نو را به رئیس جمهور میشل عون ارائه دهد.

این جریان بعلاوه اسم نموده است: بدون شک تداوم راستا کنونی و عدم تشکیل دولت لبنان تبعات و پیامدهایی را در پی دارد. بنابراین، درحال حاضر لزوم تشکیل هرچه سریع تر دولت نو بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1827

به "تشکیل کابینه لبنان همچنان در بن بست، سعد الحریری استعفا می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کابینه لبنان همچنان در بن بست، سعد الحریری استعفا می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید