ترامپ اجازه ندارد تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را جابه جا کند

به گزارش 10 از 10، مشخص تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده از وظایف کنگره آمریکاست و هیچ کس حتی شخص رئیس جمهوری نمی تواند در آن دست ببرد.

ترامپ اجازه ندارد تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را جابه جا کند

به گزارش 10 از 10 به نقل از گاردین، بر اساس آنچه در قانون اساسی آمریکا آمده دوره رئیس جمهوری ایالات متحده و معاون او روز 20 ژانویه به سرانجام می رسد و پس از آن نوبت به رئیس جمهوری جدید می رسد تا وارد کاخ سفید گردد. مسئولیت تاریخ برگزاری یا جابه جا کردن زمان انتخابات ریاست جمهوری هم بر عهده کنگره است و از این رو تهدید دانلد ترامپ بر تعویق زمان آن از نظر قانونی ممکن نیست.

  • تهدید توییتری ترامپ برای تعویق انتخابات 2020 آمریکا

نکته جالب اینکه در دوره های گذشته بعضی از نزدیک ترین افراد به ترامپ از جمله خودش، مایک پنس معاونش و همسر و دختر و دامادش از کسانی بودند که درخواست نموده بودند به شکل پستی رای بدهند. به همین دلیل، افکار عمومی و کاربران شبکه های اجتماعی در آمریکا باور نموده اند زیاده گویی های اخیر رئیس جمهوری آمریکا بیشتر سرپوشی است برای گمراه کردن اذهان از ناکامی در مهار کرونا و بحران مالی ناشی از آن.

پیشی دریافت جو بایدن در نظرسنجی های اخیر و دورقمی شدن اختلاف ترامپ با نامزد دموکرات ها بیش از پیش صندلی رئیس جمهوری جمهوریخواه را تضعیف نموده و به نظر می رسد او با پیش کشیدن ماجرای تقلب در رای گیری پستی و لزوم تعویق انتخابات نوامبر 2020 می خواهد وقت بخرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1253

به "ترامپ اجازه ندارد تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را جابه جا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اجازه ندارد تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را جابه جا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید