بیمه بیکاری کرونا برای چند نفر واریز شد؟

به گزارش 10 از 10، مهدی شکوری مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از واریز بیمه بیکاری کرونا برای 90 درصد از مشمولان در کشور اطلاع داد.

بیمه بیکاری کرونا برای چند نفر واریز شد؟

شکوری در تبادل نظر با رادیو اقتصاد اضافه کرد: بسیاری از فعالیت مالی و بنگاه های فراوری و صنعتی با شیوع کرونا دچار آسیب های مالی شدیدی شدند.

وی گفت: تعداد زیادی از شاغلان مراکز فراوریی، صنعتی و کارگاهی بیکار شدند که این بیکاری غیر ارادی و ناشی از شیوع ویروس کرونا بود.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا دوران شیوع کرونا از اسفند سال 98 تا سرانجام اردیبهشت ماه سال 99 پیش بینی شده بود.

وی اضافه کرد: دولت پس از شیوع کرونا و تعطیلی کسب وکارها برای حمایت از معیشت کسانی که بیکار شدند تصمیم گرفت سه ماه (اسفند، فروردین و اردیبهشت) بیمه بیکاری پرداخت کند.

شکوری بیان داشت: برای اسفند 241 هزار نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری بودند که 213 هزار نفر این مقرری را دریافت کردند. مقرری بیمه بیکاری در فروردین و اردیبهشت به ترتیب برای 446 و 331 هزار نفر پرداخت شده است. سر جمع برای بیش از 990 هزار نفر ماه طی این سه ماهه توانسته ایم مقرری بیمه بیکاری پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد: واریز بیمه بیکاری کرونا برای 90 درصد از مشمولان اجرا شده و 10 درصدی که باقی مانده قرار بر این نیست که مقرری بیمه بیکاری پرداخت نگردد بلکه اشکالاتی در این جهت بروز و ظهور پیدا نموده که پس از رفع شدن این اشکالات مقرری آنان نیزپرداخت می گردد.

شکوری بیان داشت: عدم ثبت صحیح شماره شبای بانکی در سامانه از سوی بیمه شده، انطباق نداشتن شبای بانکی با کد ملی بیمه شده، اعلام شبای بانکی به نام افراد دیگر خانواده، ثبت شماره حساب کارت بانکی به جای شبای بانکی، مشمول قانون کار نبودن بعضی از افراد مثل بیمه رانندگان، کارگران ساختمانی و بیمه های خاص انفرادی و ارسال لیست حق بیمه از سوی کارفرماها در دوران دریافت بیمه بیکاری از جمله این اشکالات است.

وی ادامه داد: وقتی حق بیمه از سوی کارفرما برای فردی واریز می گردد به منزله اشتغال است بنابراین این عزیزان از لیست سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت بیمه بیکاری حذف شدند.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: شماره تلفن 1420 مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی برای جوابگوی بعضی سوالات، ابهامات و هدایت هاست.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1243

به "بیمه بیکاری کرونا برای چند نفر واریز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه بیکاری کرونا برای چند نفر واریز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید