بولتون: ترامپ مکرر با رئیس جمهور چین درباره انتخابات آمریکا حرف می زد

به گزارش 10 از 10، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا مدعی شد دونالد ترامپ مکرر با همتای چینی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حرف می زده است.

بولتون: ترامپ مکرر با رئیس جمهور چین درباره انتخابات آمریکا حرف می زد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید که پیشتر مدعی شد رئیس جمهور آمریکا از چین برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 یاری خواسته بود، باز هم به دونالد ترامپ درباره چین اتهام زد.

جان بولتون که انتشار کتاب خاطراتش از 17 ماه حضور به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید جنجال های زیادی ایجاد نموده است، در روز های اخیر با انجام مصاحبه های مختلف ضمن دفاع از کتابش به اظهارنظر علیه دونالد ترامپ دست زده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در فاصله 20 فروردین 1397 تا 19 شهریور 1398 در یک مصاحبه تازه از مصاحبه های مکرر رئیس جمهور آمریکا با شی جین پینگ همتای چینی خود درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اطلاع داد.

بولتون به رادیو ملی آمریکا (ان پی آر) گفت: من مدام به این فکر می کردم که این نوع صحبت با رهبران مستبد دنیا، تاثیر خوبی روی خود دونالد ترامپ یا ریاست جمهوری او یا ایالات متحده نمی گذاشت.

به ادعای بولتون، در یکی از مصاحبه هایی که ترامپ با شی داشت، رئیس جمهور چین خطاب به همتای آمریکایی خود درباره اینکه ترامپ نمی تواند برای سومین دور در سِمت ریاست جمهوری بماند ابراز تاسف کرد.

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید ادعا کرد که او در زمان انجام این صحبت در اتاق گفت و گوی روسای جمهور آمریکا و چین حضور داشت.

به گفته بولتون، رئیس جمهور آمریکا در جواب به ابراز تاسف همتای چینی خود درباره عدم امکان حضور او در سِمت ریاست جمهوری آمریکا برای سومین دور متوالی به گفت: بله (همینطور است نمی توانم نامزد شوم).

اظهارات این مقام ارزش سابق دولت ترامپ در شرایطی مطرح شده که به رغم فشار های دولت آمریکا برای عدم انتشار کتاب او با عنوان اتاقی که در آن رخ داد، به دنبال حکم دادگاهی در این کشور انتشار و فروش این کتاب شروع شد.

بولتون در بخش هایی از این کتاب مدعی شده که رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با رئیس جمهور چین از او برای پیروزی مجدد در انتخابات آمریکا درخواست یاری نموده بود.

ترامپ، اما ادعای بولتون را رد کرد و گفت: آنچه گفته ام این است که نه فقط با رئیس جمهور شی بلکه با همه معامله می کنیم. دوره نمی گردم و بگویم اوه به من در انتخابات یاری کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1198

به "بولتون: ترامپ مکرر با رئیس جمهور چین درباره انتخابات آمریکا حرف می زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ مکرر با رئیس جمهور چین درباره انتخابات آمریکا حرف می زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید