بنیاد خیریه جمیلی آماده حمایت از طرح های علمی در زمینه مقابله با کرونا است

به گزارش 10 از 10، ابراهیم جمیلی رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران به تشریح اقدامات این بنیاد نیکوکاری در راستای مقابله با ویروس کرونا پرداخت.

بنیاد خیریه جمیلی آماده حمایت از طرح های علمی در زمینه مقابله با کرونا است

به گفته جمیلی، از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور، کارخانجات وابسته به این بنیاد با تغییر خط فراوری، اقدام به فراوری مواد ضدعفونی دست کردند که در مرحله اول 60 هزار عدد از این محصولات به صورت رایگان در میان گروه های حساس جامعه از جمله مراکز بهداشتی، افراد بی بضاعت، زندانی ها، کارمندان بانک ها، اداره پست و ... توزیع شد. در مرحله دوم نیز پیش بینی شده است تا 20 هزار عدد از این محصولات توزیع گردد.

جمیلی با بیان اینکه عمده اهداف و برنامه های بنیاد نیکوکاری جمیلی در راستای امور پژوهشی و دانش بنیان صورت می گیرد، از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه شهید بهشتی با هدف ساخت و تامین تجهیزات کادر درمانی اطلاع داد. او همچنین اعلام کرد که بخشی از مفاد این تفاهم نامه در راستای حمایت از پژوهشگرانی است که قصد دارند در حوزه ویروس کرونا به مطالعه بپردازند و طرح های پژوهشی اجرا نمایند.

ساخت و فراوری کیت تشخیص ویروس کرونا، استریل کردن هوای آی سی یوها، و طراحی مچ بندهای هوشمند از مهمترین طرح هایی است که به گفته جمیلی در دستور کار پژوهش های دانشگاه شهید بهشتی قرار داد و از حمایت مالی بنیاد خیریه جمیلی برخوردار خواهند شد.

جمیلی تاکید نمود: دانشگاه شهید بهشتی در راستای اهداف پژوهشی خود به ویژه در راستای وظیفه مندی برای مسئولیت های اجتماعی بعضی کوشش ها و فعالیت های اخیر را در ارتباط با ویروس کرونا شروع نموده است. امروزه تمام طرح هایی که در دانشگاه شهید بهشتی وجود دارد باید با سرعت بیشتری حرکت نموده و به نتیجه برسد.

جمیلی همچنین گفت: بنیاد خیریه جمیلی آماده حمایت از پژوهشکده هایی است که دارای طرح های اجرایی در زمینه مقابله با کرونا هستند و احتیاج به حمایت و یاری دارند.

جمیلی در ادامه صحبت های خود بر ضرورت پیوند علم و جامعه تاکید و اعلام کرد: پیوند صنعت و دانشگاه در بحث کرونا در حال شکل گیری است و این پیوند را مردم در آینده نزدیک لمس خواهند کرد. زمانی که این طرح ها طی 3 ماه به نتیجه و فراوری انبوه برسد، مردم این پیوند را خواهند دید. از طرفی زمانی که بومی سازی در کشور نهادینه گردد شاهد برآورده شدن بسیاری از انتظارات در حوزه های مختلف خواهیم بود.

رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی همچنین بر ضرورت ایفای مسئولیت اجتماعی فعالان و بنگاه های مالی در شرایط بحران تاکید نمود و گفت:به عقیده من در شرایط بحرانی، به ویژه شرایطی که امروز با آن روبرو هستیم نباید منتظر یاری دولت با منابع محدودی که در اختیار دارد، باشیم. وظیفه ما فعالان مالی این است که وارد میدان شویم و هر کدام در حوزه هایی که تخصص داریم، ایفای مسئولیت کنیم تا فراوری متوقف نگردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 10 خرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1029

به "بنیاد خیریه جمیلی آماده حمایت از طرح های علمی در زمینه مقابله با کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد خیریه جمیلی آماده حمایت از طرح های علمی در زمینه مقابله با کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید