بلینکن: آمریکا شرایط در مرز اوکراین را زیر نظر دارد

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه در سخنانی بیان کرد: واشنگتن شاهد بیشترین تجمع نیروهای روسیه در مرز با اوکراین از سال 2014 است.

بلینکن: آمریکا شرایط در مرز اوکراین را زیر نظر دارد

وزیر خارجه آمریکا که در کی یف به سر می برد، در راستای ادامه سیاست روسیه هراسی واشنگتن در این خصوص ادامه داد: آمریکا به دقت شرایط را (در مرز روسیه و اوکراین) زیر نظر دارد.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن پس از ملاقات با ولادیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: به صورت مفصل پیرامون یاری هایی که در راستای تقویت امنیت و توان دفاعی اوکراین انجام دادیم، بحث و گفتگو کردیم.

وی در ادامه اضافه نمود: روسیه بعضی از نیروهای خود را (از مرز با کی یف) عقب بُرده است؛ اما تجهیزات مهمی هنوز در مرز روسیه و اوکراین باقی مانده اند. اگر روسیه بخواهد این توانمندی را دارد که اقدامات خصمانه ای را علیه اوکراین به انجام برساند. بر این اساس، ما نیز با دقت تمام اوضاع در نقاط مرزی را زیر نظر داریم.

وزیر خارجه آمریکا اضافه نمود: ما و شرکایمان از شما (اوکراین) حمایت می کنیم. ما از روسیه می خواهیم تا از خصومت علیه اوکراین صرف نظر نمایند. ما به همراه شرکای خود کوشش می کنیم تا اوکراین بتواند از خود در برابر تجاوز روسیه از خود دفاع کند.

ولادیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین نیز در ملاقات با آنتونی بلینکن، از آمریکا به دلیل حمایت ادعایی از تمامیت ارضی کشورش تشکر و قدردانی کرد!

رییس جمهور اوکراین در این ارتباط گفت: هم درباره اوضاع و تحولات مرزی و هم درباره پروژه نورداستریم 2 با وزیر خارجه آمریکا گفتگو کردم. نکته اصلی این است که طرف آمریکایی شرایط منطقه مناقشه دونباس را درک می نماید.

وی در ادامه اضافه نمود: با وزیر خارجه آمریکا درباره امنیت دریای سیاه و دریای آزوف هم گفتگو کردیم. در این عرصه نیز ما شاهد امکان برای اقدامات مشترک (اوکراین و آمریکا) هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1741

به "بلینکن: آمریکا شرایط در مرز اوکراین را زیر نظر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: آمریکا شرایط در مرز اوکراین را زیر نظر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید