برگزاری دور دوم انتخابات پارلمانی در موریتانی

به گزارش 10 از 10، مردم موریتانی در حالی امروز شنبه برای شرکت در دومین دور انتخابات پارلمانی، منطقه ای و شهرداری ها به پای صندوق های رای می روند که تدابیر امنیتی سفت و سختی برای برگزاری این انتخابات به کار رفته و حزب حاکم به دنبال تقویت اکثریت خود در پارلمان است.

برگزاری دور دوم انتخابات پارلمانی در موریتانی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهور موریتانی سال آینده میلادی دومین و بر طبق قانون اساسی آخرین دور مجاز ریاست جمهوری اش خاتمه می یابد. با این حال او امیدوار است که حزب حاکم در این انتخابات پیروز گردد.

حزب او موسوم به حزب اتحاد برای جمهوری در دور نخست انتخابات پارلمانی که اوایل ماه جاری میلادی برگزار گردید توانست اکثریت کرسی های پارلمان را کسب کند و در مقابل مخالفان دولت یک سوم کرسی ها را به دست آوردند.

موریتانی نیز همچون چندین کشور دیگر حوزه غرب آفریقا با تهدید فزاینده ای از جانب افراط گرایان روبرو است در حالی که این کشور از عدم توسعه یافتگی رنج می برد.

طبق اعلام کمیسیون ملی مستقل انتخابات در این دور قرار است رای دهندگان تکلیف 22 کرسی مجلس ملی، 9 کرسی شورای منطقه ای و 111 شهرداری را معین نمایند. هفت ماه دیگر نیز در موریتانی انتخابات مهم ریاست جمهوری برگزار می گردد و انتخابات اخیر آزمونی برای سنجش محبوبیت محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهور کنونی موریتانی محسوب می گردد.

عزیز 61 ساله در سال 2008 با کودتا به قدرت رسید اما در سال 2009 در انتخابات پیروز شد و سال 2014 نیز بار دیگر توانست با پیروزی در انتخابات، رئیس جمهور بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 106

به "برگزاری دور دوم انتخابات پارلمانی در موریتانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دور دوم انتخابات پارلمانی در موریتانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید