برنامه ویژه وزارت ارتباطات برای 500 روستای محروم از پوشش تلفن همراه

به گزارش 10 از 10، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برنامه ویژه ای برای 500 روستای محروم از پوشش تلفن همراه داریم و تا خاتمه سالجاری 50 درصد این روستاها به شبکه ملی ارتباط متصل شوند.

برنامه ویژه وزارت ارتباطات برای 500 روستای محروم از پوشش تلفن همراه

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی بعد از ظهر امروز چهارشنبه (22 خرداد ماه) در جلسه شورای اداری استان کردستان اظهار کرد: کردستان ظرفیت های فراوان در حوزه کشاورزی گردشگری و به خصوص نیروی انسانی جوان و تحصیل نموده دارد.

وی اضافه نمود: پروژه های صورت گرفته در سال گذشته بیشتر در جهت جبران عقب ماندگی استان بوده است که خوشبختانه امروز هر 30 شهر کردستان به اینترنت نسل 3 و 4 و FTTH متصل شده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه 220 میلیارد تومان در سال گذشته برای دسترسی به شبکه در کردستان هزینه شده است توضیح داد: نقشه ای که در فضای مجازی پخش شد مربوط به مناطق روستایی بوده که البته به توجیه آن نمی پردازم، بلکه باید کمبودها را در این حوزه درک گردد.

وی با اشاره به اینکه 890 روستای استان کردستان تحت پوشش خدمات تلفن های همراه هستند مطرح کرد: 500 روستای کردستان هیچ دسترسی به تلفن همراه ندارند پس به طور قطع به اینترنت نسل جدید نیز دسترسی نخواهند داشت.

آذری جهرمی ادامه داد: دلیل این کم توجهی به استان کردستان نیست بلکه شرایط توپوگرافی خاص استان شرایط خدمت رسانی را دشوارتر نموده است.

وی اعلام نمود: در مناطق هموار به ازای هر 10 روستا یک دکل تأسیس می گردد که به دلیل توپوگرافی کردستان تقریباً هر روستا به یک دکل ارتباطی نیازمند است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 200 کیلومتر شبکه فیبر نوری برای توسعه ارتباطات پرسرعت روستای در دست اجراست که بخش عمده آن نیز تکمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه کردستانی ها حق دارند از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار شوند اظهار کرد: 365 GSM با تکنولوژی قدیمی روستایی طی 6 ماه گذشته نوسازی شده و در به اپراتور همراه اول متصل شده اند.

آذری جهرمی اضافه نمود: 12 سایت، به اینترنت نسل 3 و 4 تبدیل شده که 24 روستا در همین دو هفته گذشته به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شده اند.

وی با بیان اینکه 98 روستا در چند هفته گذشته توسط شرکت های وب به اینترنت پرسرعت متصل شده اند توضیح داد: پروژه اصلی در کردستان را شرکت ایرانسل در با تأسیس 100 سایت دکل مخابراتی در اختیار دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم تکمیل مرکز داده های استان کردستان و 195 کیلومتر شبکه فیبرنوری پیش از سفر رئیس جمهور در شهریور ماه مطرح کرد: برنامه ویژه ای برای 500 روستای محروم از پوشش تلفن همراه داریم و تا خاتمه امسال 50 درصد این روستاها به شبکه ملی ارتباط متصل شوند.

وی از استفاده از نیروهای بومی استان ها، خانم ها و جوانان در پست های مدیریتی استقبال کرد و یادآور شد: از ظرفیت های نیروهای انسانی استانی و اهل سنت در پست های مدیریتی هم بهره خواهیم برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 290

به "برنامه ویژه وزارت ارتباطات برای 500 روستای محروم از پوشش تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ویژه وزارت ارتباطات برای 500 روستای محروم از پوشش تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید