با ورزش منظم شنوایی خود را تقویت کنید

به گزارش 10 از 10، در بررسی های محققان مشخص شد ورزشکاران در محیط های با سر و صدای زمینه ای توانایی بررسی محرک های صوتی جدید را به شکل بهتری دارند و مغز آن ها بهتر از عهده این کار بر می آید.

با ورزش منظم شنوایی خود را تقویت کنید

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش، فواید ورزش منظم چیست؟ احتمالا اگر از شما چنین سوالی شود، به فواید ورزش روی سیستم قلبی و تنفسی و تقویت عضلات و فوایدی از این دست اشاره ای خواهید داشت. اما اگر کسی به شما بگوید ورزش کردن می تواند بر عملکرد سیستم شنوایی شما هم تاثیر داشته باشد، چه فکر می کنید؟ این مطلب یافته یکی از جدیدترین مطالعات در این حوزه است که نتایج آن همین هفته منتشر شده است.

در این مطالعه که در مرکز پژوهشی علوم اعصاب شنوایی در دانشگاه نورث وسترن در ایلینویز آمریکا انجام شده است، حدود هزار نفر در معرض محرک های شنوایی قرار گرفته شدند و همزمان نحوه پاسخ دهی مغز آن ها ثبت شد.

در این بررسی تعیین شد ورزشکاران در محیط های با سر و صدای زمینه ای توانایی بررسی محرک های صوتی جدید را به شکل بهتری دارند و مغز آن ها بهتر از عهده این کار بر می آید. محققان معتقدند این یافته ها شاید بتواند نشان دهد که ورزشکاران چطور در ورزشگاه های پر سر و صدا توان شنیدن صدای مربی یا هم تیمی خود را دارند و می توانند در زمان مناسب به آن ها پاسخ دهند.

این یافته بخشی از یک مطالعه گسترده پنج ساله است که طی آن ورزشکاران رشته های مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند. تا این جا تعیین شده است که از نظر تقویت توانایی مغز در بخش شنوایی، تفاوت محسوسی بین رشته های ورزشی مختلف وجود ندارد و همه رشته ها می تواند چنین نفعی را برای ورزشکار به دنبال داشته باشد. پیش از این تعیین شده بود که یادگیری زبان جدید و نواختن ساز می تواند به تقویت این بخش از مغز منجر شود، اکنون می توانیم ورزش منظم را هم به این فهرست اضافه کنیم.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 719

به "با ورزش منظم شنوایی خود را تقویت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ورزش منظم شنوایی خود را تقویت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید