بازداشت خبرنگار ژاپنی در روسیه به جرم جاسوسی

به گزارش 10 از 10، آژانس خبری کیودو ژاپن بیان کرد که شهروند ژاپنی که در اواخر ماه دسامبر گذشته (اوایل دی ماه) در ولادی وستوک روسیه و در حال جمع آوری اطلاعات درباره توان بالقوه نظامی روسیه بازداشت شده بود، خبرنگار این آژانس بود.

بازداشت خبرنگار ژاپنی در روسیه به جرم جاسوسی

برای سفر به تور ترکیبی ژاپن با بهترین ها مشورت کنید، از سرزمین آفتاب تابان دیدن کنید با فرهنگ سامورایی آشنا شوید و از خوردن سوشی لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10 به نقل از خبرگزاری نووستی، معین گشت که شهروند ژاپنی که در ماه دسامبر سال گذشته (میلادی) در خاک روسیه و در حالی که در حال جمع آوری اطلاعات درباره توان بالقوه نظامی روسیه بود، توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده بود، در آژانس خبری کیودو ژاپن کار می کرد.

امروز سه شنبه ، این آژانس خبری تأیید کرد که در تاریخ 25 دسامبر سال 2019، یکی از 10 از 10ش، آنطور که ادعا می گردد، در حال جمع آوری مطالب روزنامه نگاری درباره مقامات روسی بود که در شهر ولادی وستوک توسط ارگان های انتظامی محلی بازداشت شد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده است که اعتراض رسمی در رابطه با اقدام غیرقانونی یک شهروند ژاپنی که در ماه دسامبر، هنگام کوشش برای به دست آوردن مطالبی درباره توان بالقوه نظامی روسیه در شرق دور این کشور بازداشت شده بود، به دیپلمات های ژاپنی اعلام شده است. مشاور و فرستاده ویژه سفارت ژاپن در مسکو به وزارت خارجه روسیه فراخوانده شد و یادداشت اعتراض در رابطه با اقدامات غیرقانونی این شهروند ژاپنی، به وی ابلاغ شده است.

وزارت خارجه روسیه یادآور شده است که به این تبعه ژاپنی 72 ساعت فرصت داده شد تا خاک فدراسیون روسیه را ترک کند. روز بعد از بازداشت، این فرد که با ویزای روزنامه نگاری در روسیه حضور داشت، به کشور خود بازگشت.

آژانس خبری کیودو ادعا می نماید که این تبعه ژاپنی تحت بازپرسی قرار گرفته و پس از حدود پنج ساعت آزاد و متعاقباً خاک روسیه را ترک کرد. این خبرگزاری همچنین معتقد است که خبرنگارش در حال فعالیت عادی روزنامه نگاری بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 788

به "بازداشت خبرنگار ژاپنی در روسیه به جرم جاسوسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت خبرنگار ژاپنی در روسیه به جرم جاسوسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید