ایجاد خاصیت آهن ربایی بعد از تزریق واکسن شایعه ای بیش نیست

به گزارش 10 از 10، حریرچی گفت: ایجاد خاصیت آهن ربایی بعد از تزریق واکسن شایعه ای بیش نبوده و مردم به این مسائل توجهی نکنند.

ایجاد خاصیت آهن ربایی بعد از تزریق واکسن شایعه ای بیش نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط مستقیم با بخش خبری شبکه خبر با اشاره به انتشار برخی از شایعات درباره واکسیناسیون کرونا اظهار کرد: اگر برنامه های تلویزیونی 30-40 سال اخیر در کشور های دیگر، کشور خودمان و فضای مجازی را آنالیز کنیم، خواهیم دید که برخی ادعا نموده اند فلز به بدن شان می چسبد، برخی از این افراد این کار را در قالب شعبده بازی و تردستی انجام می دهند که کاری با آن نداریم.

او ادامه داد: به دلیل خاصیت رطوبت و چربی پوست بدن افراد، فلزات سبک به بدن می چسبد و اگر بایستند و خم شوند از بدنشان کنده می گردد همچنین اگر بگوییم پودر لباسشویی یا پودر بچه به پوست شان بپاشند، یا یک کاغذ بین پوست و فلز قرار دهند این خاصیت از بین می رود، زیرا پوست بدن خاصیت آهن ربایی ندارد.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، این شرایط جزو خاصیت های پوست است و هیچ ربطی به واکسن ندارد، حتی یک بچه 6 ساله که واکسینه نشده بود هم این خاصیت را در خود داشت و این موضوع هیچ ربطی به واکسن های مختلف داخلی و خارجی ندارد.

حریرچی اعلام کرد: در برخی از دارو ها و واکسن ها ممکن است ترکیبات جزئی از آهن داشته باشند که حتی در غذای مان هم آهن وجود دارد و برای درمان کم خونی و کمبود آهن قرص آهن مصرف می کنیم و مضر نیست.

او اعلام کرد: این بحث مطرح شده یک بحث انحرافی است. از انگلستان که با احتکار واکسن توانسته واکسیناسیون را به سطح قابل قبولی برساند و مرگ و میرش در روز های اخیر زیر 12 نفر بوده و حتی در برخی از روزها، به زیر صفر رسیده، دارد کلیپ هایی منتشر می گردد که واکسن نزنید. باید مطلع باشیم که در زمین چه کسی بازی می کنیم و کلیپ های منتشر شده در فضای مجازی را باور نکنیم.

حریرچی گفت: واکسن های موجود در کشور، چه داخلی و چه خارجی مطمئن ترین واکسن ها و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند و در کشور مبدا و حداقل در 30 کشور دیگر جهان هم مصرف شده اند. تنها راه برگشت به زندگی طبیعی و شاد قبل از کرونا، واکسیناسیون کامل و جامع در سطح 70-80 درصد است و نباید به فضای وهم آلود و شایعه آلود نباید توجه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1784

به "ایجاد خاصیت آهن ربایی بعد از تزریق واکسن شایعه ای بیش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد خاصیت آهن ربایی بعد از تزریق واکسن شایعه ای بیش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید