انگلیس به دنبال حفظ و ارتقای روابط اقتصادی با ایران

به گزارش 10 از 10، بازدید معاون وزیر خارجه انگلیس از تهران در شرایطی صورت می گیرد که یک رسانه انگلیسی از کوشش مشترک ژاپن و انگلیس برای دور زدن تحریم های آمریکا خبر داده بود.

انگلیس به دنبال حفظ و ارتقای روابط اقتصادی با ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدای آمریکا، انگلیس نیز به مانند بسیاری از کشورهای آمریکا خواسته است تا آن را از تحریم های ضد ایرانی خود معاف کند. مقامات انگلیسی گفته اند به ویژه خواستار حفظ و تقویت روابط بانکی و نفتی با ایران هستند.

تهدید آمریکا برای انتخاب بین ایران یا آمریکا باعث گردیده تا بسیاری از شرکت ها مجبور به ترک بازار ایران شوند. کابینه انگلیس اعلام نموده که به دنبال اخذ معافیت های نفتی، بانک، بیمه حمل و نقل و کشتیرانی است. اتحادیه اروپا پیشتر اعلام نموده بود که برای محافظت از شرکت های دارای روابط با ایران محافظت خواهد نمود اما با توجه به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه های آینده، این کشور باید بسته مستقلی را تدارک ببیند.

پیشتر وودی جانسون- سفیر آمریکا در انگلیس هشدار داده بود که اصرار انگلیس به حفظ روابط خود با ایران باعث تحت تاثیر قرار دریافت روابط اقتصادی این کشور با آمریکا خواهد شد.

آلستر برت- معاون وزیر خارجه انگلیس که به ایران سفر نموده است در دیدار سید کمال خرازی- رئیس شورای روابط خارجی ایران، ضمن تاکید بر تمایل دولت انگلیس به حفظ روابط اقتصادی و تجاری با ایران گفته است: نه تنها ایران که اروپا هم قربانی سیاست های غلط دولت آمریکا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 89

به "انگلیس به دنبال حفظ و ارتقای روابط اقتصادی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس به دنبال حفظ و ارتقای روابط اقتصادی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید